Stereotüüpne ettekujutus islamist ja moslemitest?

Eestis esile kerkinud nn islamieksperdid loovad islamist ja moslemitest vildaka ettekujutuse. Moslemite ja islami kohta on liikvele läinud ja üldist arusaama kujundavad mitmesugused ebatõed, kirjutab kultuurilehes Sirp Aimar Ventsel, kes ise end islamieksperdiks ei pea. Ventsel soovitab maha rahuneda ja mitte teha islamist ja moslemitest tonti.

Autori sõnul on tal olnud kolm moslemist doktoranti, vähemalt üks moslemist ülemus, ta on töötanud instituudis, kus suur osa teadureid olid moslemid ning on teinud välitööd vähemalt kahes moslemiregioonis.

"Moslemipäritolu noored paistavad silma austusega vanemate inimeste, õpetajate ja muidu ülemuste vastu," märgib Ventsel muu hulgas.

"Inimene kipub ikka tundmatut kartma ja otsima sellele mustvalget seletust. Mina soovitan rahuneda ning mitte teha islamist ja moslemitest tonti," kirjutab Ventsel.

"Kui aga räägime terrorismist, siis ei tohi uskuda meie kodukootud teadmamehi, kellest osa kasutab kusagilt netiavarustest leitud, kontekstist väljarebitud koraanitsitaate. Usaldada tuleb hoopis selleks seatud ja volitatud institutsioone, kes peavad tagama Eesti Vabariigi, tema kodanike ja kõigi elanike turvalisuse," paneb autor lugejatele südamele.