Kanada peaminister Justin Trudeau Kelowna visiidil Foto: Scanpix

Kanada peaministri Justin Trudeau abilised andsid ajakirjanikele mõista, et peaministrile ei tohi küsimusi hüüda, vastasel juhul tegeleb küsijaga politsei, vahendab LifeSiteNews.

"Hõisatud küsimuste korral on tagajärjeks politsei poolt ruumist väljatõstmine," kirjutas Kelowna Daily Courier peaministri töötajate sõnadele osutades. 

Nii peavoolu- kui ka iseseisev meedia näitas sellise vaikimasundimise suhtes üles väga kriitilist suhtumist. 

"Ma olen töötanud nelja peaministriga, ka praegusega. Olnud presidentide ja teiste kõrgete ametikandjate juures nende visiitidel. Ma ei ole iial kuulnud sellisest suhtumisest meediasse," kommenteeris Brian Lilleyajalehest Toronto Sun.

"Küsimuste esitamine pildistamise ajal on aus mäng ja standardpraktika igal pool, ka Valges Majas," sõnas Marieke Walsh Globe and Mail'ist.

"Need ei ole just kohased instinktid inimeste juures, kes peaksid reguleerima internetti või otsustama, milline meediaväljaanne kvalifitseerub toetusele," kritiseeris Trudeau hirmu meedia ees endine Calgary Heraldtoimetaja Peter Menzies.

Trudeau büroo eitas sellise keelu seadmist.

Tähelepanuväärne on ka see, et peaministri büroo varjas British Columbias visiidil olnud peaministri kohtumisi ja visiidikava. Inimesed on peaministriga koroonapiirangute tõttu väga rahulolematud ja tõenäoliselt välditi peaministri kontakte kodanikega. 

Siiski kohtus Trudeau ühel hetkel protestijaga, kes ütles talle: "Ma olen vaba kodanik loodetavasti vabas riigis, kes seisab kõnniteel ja avaldab oma arvamust." 

"Vabadus ei ole kunagi vaba. Selle eest tuleb võidelda."

Toimetas René Allik