LGBT-rusikas äsjasel Trumpi-vastasel meeleavaldusel. Foto: Yana Paskova, AFP/Scanpix

Üksteise järel täidab USA uus president Donald Trump valimiskampaania käigus antud tõotusi, kuid ühe puhul on vastutuul osutunud väga tugevaks, kirjutab OneNewsNow.

Nimelt toonitas Trump valimiste eel koduvalt, et tema administratsioon “teeb kõik, mis meie võimuses, et kaitsta usuvabadust meie maal.”

Keegi Valges Majas lekitas välja korralduse projekti, mis justnimelt seda otseselt ja selgelt tähendanuks.

Spetsiifiliselt oli dokumendis kirjas, et ei inimesed ega organisatsioonid pea tööd tehes või otsides taganema oma usust.

Sisuliselt oleks kaitstud kristlastest pagareid, lilleseadjaid, fotograafe, majutajaid jne.

Lekitaja sokutas aga korralduse koopia sihiteadlikult sõjaka homolobi kätte – ning ühenduse American Family Association presidendi sõnutsi on nood nüüd suunanud Trumpi poole kõik oma kahurid.

“Põrgu raev kahvatub LGBT-kogukonna kõrval, kui nood üles ärritatakse,” ütleb Tim Wildmon. “Nüüd ajavad talle vastu omaenda tütar Ivanka abikaasaga, kes ütlevad, et ära sa sellistele asjadele alla kirjuta, see lõpeb sul halvasti.”

Samas on sellist korraldust hädasti vaja, lisab Wildmon.

Sest paljuski katsuvad need “LGBTQ-kogukonnad kristlasi alistada ja alla suruda,” selgitas ta. “Neid lugusid kuuleb kogu Ameerikast. Näiteks, et kui sa oma äriga nende pulmas kaasa ei löö, siis nad nõuavad, et valitsus su äri kinni paneks.”

American Family Association on käivitanud allkirjade kogumise petitsioonile, et Trump usuvabaduse korraldusele alla kirjutaks.