Eile, oma ametisoleku esimesel tööpäeval, kirjutas USA uus president Donald Trump alla korraldusele taaskehtestada nn México poliitika, millega keelatakse välismaiste aborti pooldavate organisatsioonide nagu Planned Parenthood International riiklik rahastamine.

Lisaks allkirjastas Trump ka korraldused, millega tõmbas USA välja Vaikuse ookeani ülesest kaubandusleppest (TPP) ning kehtestas värbamiste keelu kõikidele riigiasutustele välja arvatud USA relvajõud.

México poliitika poliitika kehtestas 1984. aastal president Ronald Reagan ning see oli jõus kuni tühistamiseni president Bill Clintoni poolt aastal 1993, vahendab LifeSiteNews.

Kaheksa aastat hiljem kehtestas president George W. Bush México poliitika uuesti ning president Barack Obama tühistas selle ametisse astudes aastal 2009.

México poliitika keelab selliste organisatsioonide rahastamise, mis teostavad aborte välismaal või teevad lobitööd abortide legaliseerimiseks välisriikides.

Trump tegi oma elupooldava otsuse päev pärast USA ülemkohtu kurikuulsa Roe v Wade 44. aastapäeva, millega seadustati valikabordid kogu maal.

Nagu ütles ametlikul Valge Maja pressikonverentsil Trumpi pressiesindaja Sean Spicer, näitab México poliitika Ühendriikide elanikele ja "maailma rahvastele, et me väärtustame elu."

Trump "tahab seista kõigi ameeriklaste eest, kaasa arvatud need, kes ei ole veel sündinud" ning tagada, et maksuraha kasutamine "peegeldab ameerikalikke väärtusi, sealhulgas austust elu vastu, lisas Spicer.

Vahetult pärast Trumpi võitu Hillary Clintoni üle novembris kirjutas Objektiiv, et ameeriklased valisid Elu.

Planned Parenthood International on jaganud raha ka aborti propageerivale Eesti Seksuaaltervise Liidule, mis on muuhulgas rüvetanud Eesti avalikku ruumi iga-aastase kondoomikampaaniaga.

Pressiesindaja sõnu saab kuulata siit: