Donald Trump (vasakul) ja Mehhiko president Enrique Peña Nieto valmistumas ühiseks pressikonverentsiks Mexico Citys. Foto: Yuri Cortez, AFP/Scanpix

Hillary Clinton on kaotanud edumaa, mille ta saavutas arvamusküsitlustes pärast vabariiklaste ja demokraatide konverentse juuli keskpaigas.

Nagu näitab värskeim Rasmussen Reports White House Watchi üleriigiline telefoni- ja online-küsitlus, pooldavad Donald Trumpi 40 protsenti tõenäolistest valijatest, Clintonit aga 39 protsenti.

Alles eelmisel nädalal näitas Rasmusseni küsitlus Clintoni 42:38 edumaad Trumpi ees.

Clintoni jaoks on populaarsus langenud kõige madalamale konverentsi-järgsele tasemele.

Oma tipptasemest ehk 44 protsendist tol ajal jääb vajaka ka Trumpil.

Võimalik, et Trumpi toetus tõuseb pärast veenvat kõnet kolmapäeva õhtul Phoenixis Arizona osariigis, kus vabariiklaste kandidaat pöördus otsustavalt tagasi resoluutse migratsioonipoliitika juurde, mis talle eelvalimistel edu tagas.

Valitud lõike Trumpi kõnest saab kuulata siit. Muuhulgas selgitas Trump Mehhiko piirile kavandatava müüri tehnilisi aspekte – näiteks sügavusandureid, mis välistavad tunnelite uuristamise selle alt läbi pugemiseks.

Mehhiko ajakirjandusest on TruNewsi toimetusele jäänud mulje, et sealmail ollakse pahased president Enrique Peña Nieto nõrga esinemise pärast Trumpi taustal, kui kaks poliitikut enne Arizona kõnet Mexico Citys kohtusid.

See läheb vastuollu Clintoni leeri väidetega, mis peavoolumeedias levivad.