Luurekogukonna esindajad näivad olevat osa Trumpi-vastasest vandenõust. Foto: Badboo/Bigstockphoto.com

Tuntud poliitiliste vaatlejate hinnangul seisab väljastpoolt establishmenti USA presidendiks tõusnud Donald Trump silmitsi nn süvariigi huve esindavate kõrgete luuretöötajate katsetega õõnestada tema autoriteeti ja takistada administratsiooni tööd.

Nagu ütles Fox Newsi reporterile Neil Cavutole antud intervjuus endine kohtunik Andrew Napolitano, oli hiljuti oma positsioonilt "välja manööverdatud" julgeolekunõunik Michael Flynn kui endine luurejuht täiesti teadlik, et NSA kuulab pealt ja salvestab kõiki tema telefonikõnesid.

Loomulikult oli ta teadlik, et salvestati ka tema vestlused Vene suursaadikuga USAs, kellele ta arvatavasti selgitas, et Kreml ei peaks reageerima viimaseid päevi ametis oleva presidendi Barack Obama provokatsioonidele, sest Trumpi administratsioon kavatseb läheneda suhetele konstruktiivselt.

Mida Flynn aga ei oodanud, oli see, et kõnede sisu pahatahtlikult lekitatakse.

"Ta arvas, et kõnesid – nagu olulised vestlused Vene suursaadikuga USAs – kuulavad pealt ja salvestavad patrioodid. Aga, nagu selgub, kuulasid neid pealt kaabakad, kes olid valmis väljastama tema kõnede sisu, et põhjustada tema vallandamine ning alandada tema ülemust," ütles Napolitano.

Nüüd seisab president silmitsi olukorraga, kus ta ei saa luureameteid usaldada ega või olla kindel, kas nood edastavad talle vajalikku informatsiooni.

Napolitano soovitab presidendil saada lahti inimestest valitsuses, kes töötavad tema vastu.

Kuulake ja lugege lisaks siit ja siit.

https://www.youtube.com/watch?v=cVkXrU47oZQ