Peatage abort! Foto: Gustavo Frazao, Bigstockphoto.com

USA presidendivalimiste võitja Donald Trump tegi eile teatavaks oma tulevase administratsiooni tervishoiuministri, kes on elupooldaja, toetab loomulikku abielu ning on vastu kurikuulsale riiklikule tervishoiuprogrammile hüüdnimega Obamacare.

Tom Price on elukutselt kirurg ning juhib esindajatekoja eelarvekomisjoni. Nagu kirjutab LifeSiteNews, ütles Price Ameerikas abordile uksed avanud Roe v Wade’i kohtuasja 43. aastapäevale pühendatud videos, et “miski pole kallim ja hinnalisem ega rohkem kaitsmist väärt kui elu puutumatus ja pühadus.”

Tom Price
Tom Price

“Nüüd, rohkem kui kunagi varem, vajavad Ameerika rahvas ja need loendamatud ameeriklased, kes veel sündinud ei ole, et keegi elu kaitseks välja astuks.”

2011. aasta elupooldava marsi (March for Life) kohta ütles Price, et “inimkonna jaoks pole midagi fundamentaalsemat, kui kaitsta elu.”

Ta jätkas: “Ligi neli aastakümmet on liikumine March for Life olnud hääleks neile, kel häält ei ole. On privileeg seista koos tuhandete ameeriklastega … ja kaitsta neid kõige süütumaid meie seas.”

Price reageeris ka Obergefell v Hodges’i kohtuasjale ehk USA Ülemkohtu otsusele defineerida ümber abielu kõigis 50 osariigis, nimetades sellist kohtusüsteemi kasutamist “süstemaatiliseks hüppelauaks teostamaks oma programmi väljaspool valitsuse demokraatlikke ja seadusandlikke struktuure.”

Viidates faktile, et alates aastast 2000 olid “homoabielu” keelustanud 30 osariiki, nimetas Price seda “kurvaks päevaks abielu jaoks” ning järjekordseks hoobiks demokraatia kaitsemehhanismide pihta riigis.

Price oli sügavalt häiritud videotest Planned Parenthoodi “kohutavast ja barbaarsest” kaubitsemisest kehaosadega ning andis oma hääle abordihiiu rahastamise lõpetamise poolt, nõudes ühtlasi kriminaalkaristusi elusalt sündinud laste abortimise eest.

Nimetades Price’i oma tulevase administratsiooni tervishoiuministriks, rõhutas Donald Trump eriliselt viimase kõrget kvalifikatsiooni Obamacare’i tühistamiseks ja parema süsteemi vastu väljavahetamiseks.

Planned Parenthoodi president Cecile Richards näeb Price’is “tõsist ohtu naiste tervisele”, kuna poliitik “võib naised aastakümnete võrra tagasi paisata” ja “Planned Parenthoodi preventiivsetest tervishoiuteenustest ilma jätta.”

Planned Parenthoodi preventiivsed teenused tagavad üle 300 000 beebi tapmise aastas. Organisatsiooni reiting Price’ile on madalaim võimalik ehk ümmargune null.