Tucker Carlson asetas USA suurimate meediamajade ette loosungid "Korporatiivmeedia on surnud". Foto: X

Endine Fox News'i saatejuht Tucker Carlson otsustas "trollida" peavoolumeedia väljaandeid parkides vahetult pärast oma (rekordiliste vaatajanumbritega) voogedastussaate käivitamist USA suurte meediakanalite kontorite ette plakatid, mis deklareerisid enesekindlalt sõnumit "Korporatiivne meedia on surnud".

Carlson saatis furoori tekitanud plagudega varustatud veoautod MSNBC, CNNi, The Washington Posti ja The New York Timesi kontorite juurde, vahendab Daily Mail.

Veoautod reklaamisid aktsiooni käigus "piiratud aja jooksul kehtivat pakkumist", et inimesed saaksid esitada tellimuse Carlsoni poolt toodetud "eksklusiivsele sisule" 72 dollari suuruse aastamaksu eest, saades sedasi Carlsoni uue veebisaidi Tucker Carlson Network "asutajaliikmeteks".

Daily Mailile antud intervjuus väitis Carlson, et "mõne suure meediaettevõtte domineerimise ajastu" on nüüdseks läbi saanud, kuna "suured meediamajad otsustasid oma monopoolset staatust kuritarvitada", jättes meediamaastikule tühiku, mis ootab uute portaalide läbi täitmist".  

Carlson selgitas oma mõtet järgnevalt: "Mingil tasandil teavad nad (so. suured meediakontsernid), et nad on hukule määratud, mistõttu nad käituvad hüsteeriliselt. Käputäie hiiglaslike meediakompaniide domineerimise ajastu – ajastu, mil üheksa inimest kontrollis sisuliselt kogu elanikkonnale edastavat teavet täielikult – on tänaseks läbi saanud."

"See on oluline. Me ei teinud seda kampaaniat õelusest ja me loodame, et me ei hõõru seda kellelegi nina alla või ei pane inimesi, kes nendes korporatsioonides tänini töötavad, end halvasti tundma, kuid see ei muuda fakti, et nad on hukule määratud," märkis Carlson.

Endine rekordilise reitinguga saatejuht lahkus Fox News'i suurkanalist 2023. aasta aprillis. Kumbki osapool ei ole tänini avaldanud üksikasju selle kohta, miks Carlson Fox News'i ridadest välja arvati. 

Carlson ja tema meeskond uurisid seejärel voogedastusteenuse käivitamise võimalust X-i (so. endine Twitteri sotsiaalmeedia platvorm) kaudu, kuid sotsiaalmeediaettevõte ei suutnud teenuse jaoks vajaliku tehnoloogia väljaarendamiseks piisavalt kiiresti tegutseda, vahendas The Wall Street Journal.

Seniks jätkab Carlson oma saate tasuta postitamist X-i platvormil.

Toimetas Adrian Bachmann