USA president Donald Trumpile on 2. jaanuaril Valges Majas toimuval valitsuse koosolekul vaatamas kuklasse tema julgeolekunõunik John Bolton (paremal). Foto: Scanpix

Türgi ingliskeelne ja valitsusmeelne päevaleht Daily Sabah väidab oma juhtkirjas, et USA presidendi “Donald Trumpi vastu on käimas pehme riigipööre”, millest annab muuhulgas tunnistust tema julgeolekunõuniku John Boltoni “allumatus”.

Nimelt on Bolton koos mitmete teiste kõrgete USA ametnikega üritanud õõnestada või viivitada Trumpi otsust tuua Süüriast välja Ühendriikide väed.

Ajalehe juhtkiri ilmus pärast seda, kui Türgit väisanud Bolton sai jaheda vastuvõtu osaliseks ega pääsenud president Recep Tayyip Erdoğani jutule.

“Kui keegi kunagi kahtles, et vastupanu Trumpi enda administratsiooni ridades pole tõeline, siis see, mis toimus Trumpi otsuse valguses lahkuda [Süüriast] lükkas skeptikute arvamuse ümber,” kirjutab Türgi ajaleht.

“Bolton ja teised Trumpi administratsiooni liikmed sooritavad tõsise kuriteo, takistades Ühendriikide praegusel presidendil pöörata ümber oma eelkäija ekslikke otsuseid Süüria tegevuspiirkonna osas.

See mis täna toimub, pole debatt poliitika üle, vaid otsene väljakutse Ameerika demokraatiale mittevalitud bürokraatide poolt.

Tõepoolest “teevad paljud kõrged ametnikud [Trumpi] enda administratsioonis usinasti tööd, et pärssida” presidendi plaane, vahendab ZeroHedge.

Samal ajal on Trump karmilt kritiseerinud The New York Timesi artiklit, mis sisaldas ohtralt Boltoni tsitaate ning kinnitas, et nõunik on sisuliselt “tühistanud” Trumpi otsuse “Süüriast ruttu taanduda.”

Trump teatas, et tema poliitika “pole esialgsete avaldustega võrreldes muutunud.”

“Trumpi vastu on Ühendriikides käimas pehme riigipööre. Viimastel päevadel on anonüümsed USA ametnikud, nagu selle kurikuulsa The New York Timesi op-ed‘i autor, korduvalt ameerika rahvale valetanud, üritades sundida Trumpi taganema oma kommentaaridest Süüria osas,” kirjutas Türgi ajaleht.

Toimetas Urho Meister

Trumpi otsus väed Süüriast välja tuua takerdus “sohu”