ÜROst ja selle allorganistasioonist WHO on saanud "inimõiguste" varjus ühed vihasemad LGBT "õiguste" eest sõdijad. Foto: Hippopx

Ühendkuningriigi erakliinik kirjutas 18-aastastele noortele nende väidetava soosegaduse tõttu välja hormoonid, milleks ühel juhul piisas ühest, vähem kui tund aega kestnud, Zoom videosuhtlusplatvormi konsultatsioonist.

Üks murelik ema teatas, et tema 18-aastane poeg tunnistati soomuutmiskõlbulikuks ainult peale ühte konsultatsiooni, mis kestis 55 minutit. Teine ema avalikustas, et tema 18-aastane tütar sai hormoonide retsepti peale pooleteise tunnist konsultatsiooni, vahendab Ühendkuningriigi uudisteportaal Mail Online.

Mõlemad noored suhtlesid psühhiaater Stuart Lorimeriga, kes peab Londoni Mayfairi linnaosas GenderCare "soomuutmise" erakliinikut. Lorimer kirjutas välja arstimid, mis vastavalt suurendavad östrogeeni või testosterooni hulka, mis käivitavad inimeses füüsilised vastassooliseks muutumise protsessid.

Mitte miski ei osuta, et Lorimer, kes võtab vastu inimesi alates 18. eluaastast ja küsib ühe konsultatsiooni eest kuni 300 naelsterlingit, oleks millegagi rikkunud Ühendkuningriigi seatud reegleid. Samas vanematele ja ekspertidele teeb muret, et rohud, mis võivad põhjustada noortele tõsiseid, terve elu kestvaid terviseprobleeme, kirjutati välja nii kiiresti.

Vanemate sõnul ühest konsultatsioonist soodüsfooria – mis tähendab inimese tunnet või kinnisideed, et tema päris sugu on bioloogilisest soost erinev – diagnoosimiseks ei piisa.

Ema, kelle pojale Lorimer östrogeeni välja kirjutas, kurtis ajakirjanikele, et kui "sooarst" kinnitas, et nad katsid 55 minutiga kõik vajalikud teemad, siis ema leiab, et selle ajaga suudeti vaevalt poja soosegaduse mure pealispinda puudutada.

Teine ema, kelle 18-aastasele tütrele kirjutas Lorimer peale Zoomi kõnet välja hormoonid, kurtis, et tema tütrele oleks võinud enne ette näha teraapia ja tal pole antud vanuses veel selliseid elukogemusi, et langetada oma bioloogiat jäädavalt muutvaid otsuseid.

Ühendkuningriigi tasuta Rahvusliku Terviseteenistuse (NHS) sooarstide ootejärjekord on 18 kuu ümber ja järjest rohkem noori inimesi pöördub erasooarstide poole. GenderCare on paljude noorte seas pälvinud ohtralt kiidusõnu, mis enamuses osutavad kui kiiresti nende "soomuutmise" soov seal heaks kiideti.

Paljud teadlased süüdistavad rahvatervisetööstust "soomuutmise" osas hooletus patsientidega ümberkäimises ja paljud, kes on nooruses soomuutmise pöördumatut teed läinud, hakkavad seda hiljem kahetsema. 2019. aasta mais teatas Maailma Terviseorganisatsioon, et soosegadus ei ole nende reeglite järele enam psühholoogiline häire ja Human Right Watch kuulutas, et WHO otsusel "on transseksualsetele inimestele vabastav mõju üle maailma".

Jätkuvalt on ohtralt teadlasi, kes leiavad, et nõndanimetatud "soodüsfooria" on ainult vaimne häire, mida tuleks ka vastavalt, psühholoogia vahenditega käsitelda ja faktid näitavad, et nii farmatseutiline kui kirurgiline sekkumine bioloogilisse sukku ei tee suuremal osal juhtudes ka kedagi õnnelikumaks. Pigem suurendavad soovahetusoperatsioonid näiteks enesetapuriski.

Toimetas Karol Kallas