Foto: Bigstockphoto.com

Mitmete tuntud tulirelvade tootjate katusettevõte Vista Outdoor tõdes, et tõstab märkimisväärselt oma laskemoona hindu "eeldatava ülemaailmse püssirohu defitsiidi" tõttu.

Minnesotas asuv kontsern kinnitas juba möödunud aasta lõpus oma klientidele saadetud kirja autentsust, milles väideti, et ettevõte asub 2024. aastast alates laskemoona hindasid tõstma. 

"Maailmas aset leidvate sündmuste tõttu on meie tarnijad teatanud enneolematust nõudlusest ja peagi saabuvast ülemaailmsest püssirohu puudusest, mistõttu on meie hinnad ka oluliselt tõusnud," ütles firma müügiosakonna asepresident Brett Nelson. "Seetõttu olemegi sunnitud tõstma oma hindu, et aidata tootmissisendite kulude kasvu tasakaalustada."

Laskemoona hinnad on aastakümnete jooksul pidevalt tõusnud, sealhulgas tõusid need märkimisväärselt COVID-19 "pandeemia" ajal, kui laskemoona nõudlus turul tõusis järsult, samal ajal kui tarneahelad olid tugevalt häiritud.

Kuigi Vista Outdoor ei täpsustanud, millised "maailmasündmused" aitasid hinnatõusule kaasa, on Ukraina sõda ning Iisraeli ja Hamasi vaheline konflikt põhjustanud märkimisväärset nõudlust laskemoona järele. 

Pärast Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski üleskutset toetada Ukraina sõjategevust lubas Vista Outdoor juba 2022. aasta märtsis toetada Kiievit miljoni ühiku laskemoona annetusega.

"Abiprogrammidesse panustamine on ülemaailmse abi oluline osa ja me oleme uhked, et saame anda oma panuse," tõdes Vista Outdoor toona oma pressiteates.

Toimetas Markus Järvi