Ungari peaminister Viktor Orban. Foto: Scanpix

Ungari parlament on vastu võtnud seaduse, mis sisuliselt keelustab samasoolistel paaridel laste adopteerimise. Samas seadus määratleb rangemalt ka abielu ja perekonna tähendust, vahendab DW.

Seaduse kohaselt saavad vallalised inimesed lapsi adopteerida ainult eriloa alusel. Seni oli gei- ja lesbipaaridel võimalik adopteerida, kui üks neist tegi seda nö vallalise inimesena. Edaspidi peaks vallalised isikud saama eriloa riigi pereasjade ministrilt Katalin Novakilt. “Homoabielu” pole Ungaris lubatud.

Parlament toetas samuti põhiseaduse täiendamist sättega, et perekonnas on ema naine ja isa mees. Inimõigus- ja LGBT-gruppide hinnangul välistab seadus alternatiivsed peremudelid ning on vastu võetud perioodil, kus koroonaviiruse pandeemia tõttu on meeleavaldused takistatud.

DW märgib, et seadusel on omalaadne kontekst – nimelt pidi hiljuti võimuloleva Fideszi partei asutajaliige Joszef Szajer tagasi astuma, kuna jäi vahele Brüsselis toimunud üritusel, mida Belgia meedia kirjeldas “geiorgiana”. Szajeri valdusest leiti arreteerimisel ka narkootikume.

Toimetas Jaanus Vogelberg