Ungari välisminister Péter Szijjártó (keskel) 2017. aastal Tallinnas koos Eesti ametivenna Sven Mikseri (vasakul) ja Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga. Foto: EU2017EE/Flickr

Ungari välisministri Péter Szijjártó sõnutsi teeb Brüssel ÜRO rändeleppe rakendamiseks kõik mis võimalik, "kuid meie kavatseme seda takistada."

Szijjártó tõi riigimeedia vahendusel esile, et läinud aastal kahekordistusid illegaalsed piiriületused Hispaanias ning Türgis peeti eelnenud 2016. aastaga kõrvutades kinni 50 protsenti rohkem illegaale, samal ajal kui saabumiste arv Küprosele on poole suuremaks paisunud, vahendab Hungary Today.

Ta lisas, et seejuures koguneb Kreeka-Türgi maismaapiirile üha rohkem migrante.

Minister hoiatas, et ÜRO rändelepe on uueks tuuleks globaalse rände purjedesse, keskendudes fenomeni haldamisele, mitte aga peatamisele.

Arvestada tuleb Szijjártó sõnutsi sellega, et 40 ÜRO liiget isegi ei hääletanud rändeleppe üle, mis seega ei ole ehtsa rahvusvahelise viitesüsteemina vastuvõetav.

Brüsseli ametnikud võtsid ÜRO leppe vastuvõtmise algusest peale endale auasjaks ning üritavad nüüd kõigest väest juhtida protsesse selle rakendamise suunas, kuid "meie loomulikult kavatseme seda takistada," lubas Szijjártó.

Toimetas Urho Meister