Georgia Meloni Foto: Scanpix

Vahetult pärast ametisse vannutamist oma valimislubaduste tõttu ka konservatiivsete ungarlaste poolt positiivse vastuvõtu osaliseks saanud Itaalia peaminister on viimastel kuudel reaalsete poliitiliste sammude taustal omandamas Ungari meedia ja rahvusliku liikumise silmis reeturi mainet. 

Ungari ja Itaalia valitsuste vahelised pinged asusid kasvama niipea, kui Georgia Meloni valitsus ametisse astus, olles teinud koheselt kannapöörde mitmes valmiste käigus välja käidud programmis, vahendab Remix News

Ungari meediakanal H1 Hirado, mis on lähedaselt seotud riigipea Viktor Orbani traditsioonilise, konservatiivse maailmavaatega, avaldas alles hiljuti uurimusloo, milles lahati lähemalt, kuidas suuresti immigratsioonivastase agenda tõttu valimisvõidu saavutanud Meloni on teinud ametisse asudes koheselt 180-kraadise kursimuutuse ning kiitnud heaks Euroliidu arengumaadest immigrantide Euroopasse ammutamise poliitika. 

Opositsioonis olles sisserändevastase retoorikaga populaarsust kogunud Meloni allkirjastas ametisse asudes koheselt õigusaktid, mis näevad ette 1,5 miljoni immigrandi saabumise Itaaliasse. 

H1 Hirado hinnangul liigub Meloni reaalne poliitika vastuoksa tugevas demograafilises kriisis vaevleva Itaalia tegelike vajadustega taastada perekonnakultuur ja põliselanike loomulik iive. 

Tänase seisuga on Itaalia 107 provintsist 39 jõudnud punkti, kus elanikkonna seas on rohkem pensionäre kui töölisi. Selline reaalsus on sundinud muuhulgas ka Itaalia majandusministrit Giancarlo Giorettit tunnistama, et trendi jätkudes ootab Itaalia pensionisüsteemi juba keskpikas perspektiivis ees kollaps. 

Olles ametisse asudes muutnud Euroopa ühest immigratsiooni vaenulikumast poliitikust üheks kõige immigratsiooni soosivamaks valitsusjuhiks, näib Meloni olevat leppinud Itaalia põlisrahva väljasuremisega, allkirjastades immigratsioonikvoodid, mis näevad ainuüksi järgneva 3 aasta jooksul ette 833 000 immigrandi vastuvõtmist, et korvata töökäte puudujääki. 

Toimetas Adrian Bachmann