Viktor Orban. Foto: Scanpix

Ungari teatas kolmapäeval, et võitlemaks Euroopa Liidu surve vastu, pannakse lastele seksuaalse sisuga info jagamist piirav seadus rahvahääletusele, kirjutab ERR.

EL-i hinnangul diskrimineerib seadus LGBT-inimesi ja eelmisel nädalal käivitati Brüsselis õiguslik algatus, mis võib peatada EL-i rahavood Ungarisse. Ungari peaminister Viktor Orban süüdistas aga Euroopa Komisjoni oma volituste kuritarvitamises. Tema sõnul on kaalul Ungari laste tulevik ja selles küsimuses pinda loovutada ei saa – Orbani hinnangul on Brüssel viimastel nädalatel just seaduse tõttu selgelt Ungarit ründama asunud.

Reutersi andmetel küsitakse ungarlastelt, kas nad soovivad, et koolides korraldataks seksuaalorientatsiooni teemalisi koolitusi ilma vanemate nõusolekuta. Samuti uuritakse, kas nad toetavad lastele suunatud soovahetuse propagandat ning seda, et lastele näidatakse piiranguteta sisu, mis võib mõjutada nende seksuaalset orientatsiooni. Veel uuritakse, kas alaealistele peaks võimaldama soovahetusprotseduure.

Pikemalt saab lugeda ERRist.

Toimetas Jaanus Vogelberg