Ungari välisminister Péter Szijjártó ÜRO julgeolekunõukogu ees kõnelemas. Foto: Richard Drew, AP/Scanpix

Ungari välisminister kiitis USA presidendi Donald Trumpi välispoliitikat ning märkis, et "tema lähenemine migratsioonile on kogu maailma jaoks palju parem, kui demokraatide lähenemine."

"Meie jaoks näib ilmne, et USA turvalisus ja ameeriklaste turvalisus on Ameerika presidendi jaoks esmatähtis," ütles Péter Szijjártó kolmapäeval Breitbartile antud intervjuus ning tunnustas Trumpi selle eest, et too nimetab nähtusi nagu migratsioon õigete nimedega – ega räägi pehmendavalt "pagulastest".

"Millega ta siis veel tegelema peaks, kui mitte omaenda maa turvalisusega? Kes peaks tegelema USA turvalisusega, kui mitte USA president?" küsis minister.

Szijjártó hinnangul on see "tõeliselt naeruväärne," kuidas "rahvusvaheline meedia ja rahvusvaheline poliitiline eliit" president Trumpi kohtlevad, "lajatades Donald Trumpi pihta niipea, kui ta midagi ütleb."

Samas on Trumpi lähenemine välispoliitikale "kogu maailma jaoks palju parem, kui demokraatide lähenemine, sest ta on eemaldanud USA välispoliitika fookusest demokraatia eksportimise. Seeläbi on ta hoidnud ära teiste piirkondade destabiliseerimise," ütles minister, viidates sellele, kuidas eelmised USA administratsioonid tekitasid probleeme "kõikjal maailmas, destabiliseerides valitsusi, mis võibolla ei vastanud Ameerika demokraatia standarditele, kuid olid vähemalt piisavalt stabiilsed, et tagada piirkonnale teatud turvalisus."

Küsimusele, miks rahvusvaheline eliit tema arvates Trumpi niivõrd põlastab, vastas Szijjártó, et "internatsionaalne vasakleer eitab täielikult seda, mida meie poliitikas esindame."

"Meie ütleme, et rahvuslik identiteet on oluline. Meie ütleme, et rahvad on olulised. Meie ütleme, et patriotism ei ole halb – vastupidi, see on hea. Meie ütleme, et religioon on oluline. Meie ütleme, et me oleme uhkusega kristlased."