Marylandi osariigi Rahvuskaardi sõduri süstimine, 8, jaanuar, 2021 Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide demokraatide valitsus sundis kõiki USA armee sõdureid ennast Covid-19 ettekäändel ära süstima. Keeldujad pidid teenistusest lahkuma. Täna ootab armee süstisunnile vastu hakanud inimesi tagasi teenistusse. 

Mitmed Ameerika Ühendriikide Armee (US Army) süstisunni tõttu teenistusest vabastatud sõdurid jagavad sotsiaalmeedias pilte sõjaväe saadetud kirjast, millega neid kutsutakse tagasi teenistusse, vahendab Breitbart.

Kiri on adresseeritud "endistele tegevväelastele" ja selles antakse teada, et tühistati teenistusest vabastamise tunnistuse (DD-214) vastav kood, mis keelas neil süstimatuse tõttu uuesti teenistusse astumise. 

Kirjas antakse juhised, kuidas saab teenistuskäigu tunnistused korda teha ja lisatakse, et kui nad soovivad uuesti teenistusse asuda, tuleb neil pöörduda kohaliku Armee-, Reservväelaste- (USAR) või Rahvuskaardi (ARNG) värbamisteenistuseteenistuse poole.

Ameerika Ühendriikide demokraatide valitsus kehtestas sõduritele süstisunni 2021. aasta augustis. Kaitseminister Lloyd Austin kehtestas korralduse, et sõdurid, kes pole sama aasta detsembriks ära süstitud, peavad teenistusest lahkuma.

Osutatud süstisunni korralduse tõttu pidi teenistusest lahkuma rohkem kui 8000 sõdurit. Kümned tuhanded Rahvuskaardi teenistujad kaotasid õiguse osaleda õppustel ja palga ning tuhanded ei andnud ennast lihtsalt enam näole.

Ameerika Ühendriikide kaitsejõududel on väga suured probleemid uute sõdurite värbamisega ja arvatakse, et süstisunni korralduse tühistamise taga on eelkõige osutatud probleemi maandamise soov.

Toimetas Karol Kallas