USA demokraatliku partei aktivist Kristopher Jacks. Foto: kuvatõmmis videost

USA demokraatliku partei Colorado osariigi juhtivkomitee liige Kristopher Jacks õigustas Project Veritase poolt varjatud kaameraga filmitud klippides poliitilise vägivalla kasutamist parempoolsete ja jõukate inimeste vastu. Jacksi sõnul oleks president Biden temasuguste radikaalide agenda pantvang, kuna vastasel juhul tabaks teda rahvamasside viha.

Veritase ajakirjaniku poolt varjatud kaameraga filmitud kaadrid

"Ma teen võitmiseks kõike, mis on moraalselt lubatav. Ma valetan, ma petan. Ma varastan. Sest praeguses poliitilises situatsioonis on see moraalselt õigustatud. 2020 on poliitilise revolutsiooni aeg," rääkis Jacks lindistustes.

Jacksi sõnul alahindavad parempoolsed seda, kui paljud vasakpoolsed on organiseeritud, treenitud ja relvastatud. "Meil on armee. Me tuleme massina kohale," rääkis ta Veritase ajakirjanikule.

Aktivist kiitis ka Antifa liikumist. Tema sõnul aitavad säärased äärmuslikud liikumised ülejäänud aktivistidel oma poliitilisi eesmärke saavutada. "See on kaart, mida hoiad tagataskus. Martin Luther King poleks olnud nii edukas, kui poleks olnud Malcolm X-i, Musti Pantreid ja nii edasi," rääkis ta.

Jacks on enda sõnul valmis rahvaülestõusuks. "Kui tuleb kodusõda, siis on alati militaarse taustaga tüübid, veteranid, kes seisavad õige asja eest. Kui see aeg tuleb, siis peame neid kaasama," sõnas ta.

Jacksi sõnul tuleb vajadusel hakata suvalisi miljardäre tapma. "Neid lihtsalt hakatakse surnult leidma, ja keegi ei tea, miks. Kolmest-neljast piisab. /…/ On vaja strateegilist lööki ülemise 0,1% pihta, sest nemad juhivad asju." Tema sõnul on Amazoni omanik Jeff Bezos selle nimekirja tipus.

Aktivist kirjeldas, et rikkaid ja mõjukaid inimesi tuleb hirmutada. "Peame ütlema – giljotiinid, te tõprad. Muud pole vaja öelda. Esimene variant – tee seda, mida ma ütlen. Teine variant – lõikame pea maha." Jacksi sõnul saavutasid ka USA ametiühingud võimupositsiooni just seetõttu, et kasutasid algselt vägivalda.

Jacksi hinnangul peab Joe Biden ametisse saades äärmuslaste soove täitma, kuna vastasel juhul hakatakse tema kodu juures proteste korraldama.

"Biden on eelduslikult vasakpoolne ja tema käsi töötab – ta saab allkirju anda. Nii kaua, kui tema lauale jõuavad progressiivsed seadused, saame kindlasti tema kodu okupeerida. Teame, kus ta elab, ja kui ta tahab näiteks tervishoiureformi vetostada – palun väga, ta ei lahku enam kunagi oma kodust ilma protestita." Jacksi sõnul on vasakpoolsetel olnud neli aastat aega sääraseid taktikaid harjutada.

Jacksi häirib tavaliste parteiliikmete nõrkus. "Pool minu võitlusest pole vabariiklaste või parempoolsetega, vaid demokraatliku partei neetud moderaatidega," kurtis ta.

Lisaks töökohale demokraatlikus parteis on Jacks maakonnajuht ka Bernie Sandersi kampaaniast välja kasvanud radikaalses organisatsioonis Meie Revolutsioon.

Pärast Veritase paljastuste avalikustamist kustutas Jacks kiirel oma Twitteri konto. Info tema kohta eemaldati ka demokraatliku partei kodulehelt. Samuti teatas mehe tööandja, et on töösuhte peatanud. Asja uurib edasi kohalik politsei.

Toimetas Jaanus Vogelberg