USA jõukaimal mustanahalisel Robert L. Johnsonil jagub president Trumpi töö kohta vaid kiidusõnu. Foto: Wikimedia Commons

Mustanahalistele suunatud meelelahutuskanali Black Entertainment Television asutaja ja USA esimene mustanahaline miljardär Robert Johnson avaldas ülevoolavat tänu president Trumpile tugeva majanduskasvu eest ning heitis demokraatidele ette liikumist “liigsesse vasakäärmuslusse”.

“See erakond on minu isikliku arvamuse kohaselt liikunud liiga kaugele vasakule,” ütles Johnson telekanalile CNBC antud intervjuus.

“Sel põhjusel ei ole mul praegu ühtegi kandidaati, keda sellest erakonnast toetada. Lõppude lõpuks, kui mõni demokraat Trumpi võidab, peab ta liikuma tsentrisse, ega või sellega kaua oodata.”

End demokraadiks pidav Johnson toetas 2016. aasta presidendivalimistel Hillary Clintonit, ent valimiste järgsel ajal on ta väljendanud hoopis imetlust Trumpi poliitika suhtes.

“Ma arvan, et majandusel läheb hästi ning sellest saavad kasu ka ühiskonna liikmed, kellel oli varem raske tööd leida ning saada osa sellega kaasnevatest võimalustest… näiteks on ka afroameeriklaste töötus praegu oma madalaimal tasemel,” selgitas Johnson.

2019. aasta juunis oli see 6 protsenti, olles seega kõigest vähem kui 0,1 protsenti kõrgem eelmise aasta madalamast punktist.

“Tunnustan presidenti igati majanduse õigele teele suunamise eest, millest võidavad väga paljud ameeriklased,” ei olnud Johnson kiitusega kitsi.

“Usun, et maksusoodustused aitasid kindlasti majandust stimuleerida ning minu hinnangul on ärimeestel nüüd ka rohkem usku majanduse heasse käekäiku. Kui vaadata USA majandust üldiselt … siis peab andma presidendile selle eest hindeks A+.”

Olles küll kutsunud presidenti üles loobuma oma mõningatest show-mehelikest joontest, on Johnson samas kindel, et senine majandustegevus annab talle siiski väga head võimalused võita ka järgmised presidendivalimised 2020. aastal.

Allikas: PJ Media

Toimetasid Roland Tõnisson ja Martin Vaher