Vastsündinu varbad. Foto: Bnspencer/Bigstockphoto.com

Ühendriikide esindajatekoda pööras eile häältega 239 : 183 permanentseks keelu kasutada kodanikelt kogutud maksuraha abortide finantseerimiseks.

Seni tuli rahaeraldisega kaasas käivat parandust, mis keelab maksumaksja raha kasutamise abortide finantseerimiseks (Hyde Amendment, 1976), igal aastal uuendada, vahendab LifeSiteNews.

Juba oma valimiskampaania käigus lubas USA uus president Donald Trump pöörata Hyde'i paranduse permanentseks seaduseks.

Charlotte Lozieri instituudi hinnangul on Hyde'i parandus päästnud tänaseks üle kahe miljoni elu.

Maksurahaga abortide finantseerimise keelustamise seadus (No Taxpayer Funding of Abortion Act) jätab abordirahastuseta ka kurikuulsa riikliku tervishoiuprogrammi Obamacare.

Enne ametisseastumist korraldatud pressikonverentsil – mis sai kuulsaks CNNi reporterile öeldud "Fake News!" noomituse tõttu – selgitas Trump, et kavatseb Obamacare'i kiiremas korras tühistada ja millegi tõhusamaga asendada (repeal and replace).

Ta selgitas, et Obamacare kukuks selle aasta jooksul ise kokku, ning siis oleks süsteemi mäda olemus kõigile selge. Kuid ametisseastuv president ei pidanud õigeks tuua rahvale kaela sellist häda ja viletsust.

Esindajatekoja eilse otsuse vastu protestinud demokraadid väitsid, et Obamacare aborte ei rahasta. Vastuvõetud seaduse tutvustaja vabariiklane Chris Smith kummutas nende argumendid ametliku statistikaga.

Oli ka neid, kes USA abordihiiu Planned Parenthoodi kaitseks sõna võtsid ning uhkusega kuulutasid, et osalesid läinud laupäevasel naiste marsil Washingtonis.

Elupooldajatest kongresmenid selgitasid, et uus seadus põlistab lihtsalt olukorra, mida seni aastast aastasse pikendati ning võimaldab abordi rahastamist tervishoius läbipaistvalt näidata.

Lisaks osutas vabariiklane Liz Cheney sellele, et "naiste marssi" ei ole kohane kõikide naiste kontekstis kasutada, kuna sealt jäeti eemale elupooldavad feministid.

"Ma loodan ja unistan, et kõik ameeriklased saavad ühel päeval aru, et lapsed on Jumala and," ütles vabariiklane Kristi Noem.