Foto: Piqsels

Ameerika Ühendriikide Kongressi luurekomisjoni vabariiklased avalikustasid uuringu SARS-CoV-2 päritolu kohta, milles leitakse "tundemärke" selle Hiina Rahvavabariigi bioloogiliste relvade programmi päritolu kohta. 

Uuringus jõutakse järeldusele, et leidub "märke", mis osutavad koroonaviiruse "seotusele Hiina Rahvavabariigi biorelvade programmiga".  ja luurekomisjon ei leidnud ühtegi märki, et SARS-CoV-2 oleks Hiina RV sõjaväe poolt tahtlikult valla päästetud ja tegemist oli pigem tahtmatu viiruse "ülevoolamisega" inimeste sekka, vahendab Breitbart.

Samuti leitakse, et Ameerika Ühendriikide luurekogukond (United States Intelligence Community; IC) pole teavitanud avalikust koroonaviiruse võimaliku päritolu kohta, kuigi see ei kujutanud riiklikule julgeolekule mingit ohtu. Sedasi tehes on IC  "tõenäoliselt kallutanud avalikkuse arusaamist SARS-CoV-2te puudutavate võtmetähtsusega asjaolude osas".

Vabariiklased nõuavad, et IC oleks edaspidi läbipaistvam teabe osas, mida see omab Hiina RV Rahvavabastusarmee Sõjaväe Meditsiiniteaduste Akadeemia Viienda Instituudi (Fifth Institute of the Academy of Military Medical Sciences; AMMS) ja Wuhani Viroloogiainstituudi, kust SARS-CoV-2 valla pääses, suhete kohta ja seda eriti 2019. aastal. Hiina RV on avalikult tunnistanud, et AMMSi Viiendas Instituudis tegeletakse biorelva uuringutega.

Kongressisaadikute sõnul on tegemist alles esimeste sammudega koroonaviiruse päritolu väljaselgitamise ja sellega seotud teabe avalikustamise teel. 

Jaanuaris kui ametisse asub vabariiklaste enamusega kongress, algatatakse ametlik uurimine Hiina koroonaviiruse päritolu kohta ja tänaseks on juba tunnistama kutsutud Anthony Fauci ja hulk teisi olulisi viroloogiaeksperte ning valitsusametnikke. 

Kongressisaadikud nendivad, et hetkel pole "ühtegi suitsevat püssitoru", mis osutaks, et viirus pääses kindlasti valla Hiina RV sõjaväelaborist, kuid samamoodi pole ühtegi tõestust, et tegemist on zoonoosiga. Zoonoos, ehk mõte, et Hiina koroonaviirus võis kanduda loomadelt üle inimestele, on tänaseni koroonaviiruse ametliku propaganda jutupunkt.

Toimetas Karol Kallas