Wuhani viroloogiainstituudi P4 labor, kus läbi viidud katsetustest suure tõenäosusega Hiina viiruse pandeemia alguse sai. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongress hääletas ühehäälselt nõudmise poolt, et Ameerika Ühendriikide julgeolekuasutused avalikustaksid kõik SARS-CoV-2 algupära puudutavad luureandmed.

Enne seaduse jõustumist peab seaduse allkirjastama üks Valge Maja elanik, kuid kuna seadus on võetud vastu nii demokraatide, vabariiklaste kui sõltumatute kandidaatide ühishääletga, siis on see seadus "vetokindel", vahendab CNBC.

Kongressi poolt kiideti seadus heaks reedel, 10. märtsil.

Covid sai alguse tõenäoliselt Hiina Rahvavabariigi Wuhani Viroloogiainstituudi nahkhiirte SARS viiruse inimestele sobivaks võimendamise käigus toimunud laborilekke tulemusel. 

Hiina RV eitab kurjalt igasuguseid võimalusi, mis vähemalgi määral osutavad viiruse lekkimisele nende sõjatööstusega seotud laborist.  

Ühendkuningriigi Covidi aja sulgemiste paljastusest selgub, et hiinlaste hirmus ei julgenud riigi valitsus Covidi laboripäritolu avalikult kaaluda. 

USA "Covidi-tsaar" Anthony Fauci tellis 2020. aasta veebruaris "teadustöö", mis pidi välistama viiruse laboripäritolu. Ameerika Ühendriikide riiklikud ametiasutused ja institutsioonid rahastasid Wuhani Viroloogiainstituudis toimunud nahkhiirte SARS viiruse võimendamise uuringuid.

SARS-CoV-2 laborileket peab tõenäoliseks ka FBI juht Christopher Wray. Tema sõnul teeb Hiina RV valitsus kõik, et seda varjata.

Kuna Hiina RV on Maailma Terviseorganisatsioonis äärmiselt mõjukas liige, ei julge seegi midagi viiruse laboripäritolu kohta arvata.

Toimetas Karol Kallas