Chicago luteri pastor Aaron Musser riietas end lastele peetud jumalateenistusel naiseks, et demonstreerida enda pühendumist nn kväärteooriale, vahendab The Post Millenial.

Blondi parukat, valget kleiti ja meiki kandnud Musser uuris lastelt, kas nad on varem transvestiiti näinud, ja avaldas üllatust, kui selgus, et tegu oli laste jaoks esmakordse kogemusega. "Ma olen enamuse ajast poiss, aga täna olen ma tüdruk," teatas pastor.

Kohalik luteri kirik teatas sündmusest uhkusega oma Facebooki lehel ja kutsus ka kõiki osalejaid kandma riideid, mis paneksid nad end tundma "100-protsendiliselt iseendana".

Pastori hinnangul on advendiajal paras hetk katsetada, milline võiks olla "rõõmuga täidetud elu". Tema sõnul on naisteriietes jumalateenistuse pidamine "teoloogiline mõtisklus rõõmu olemuse üle" ning märkis, et põimib jutlusesse ka "kväärteooriat".

Varasemalt on Musser oma Facebooki lehel kirjutanud, et "kväärsus" on inimõigus ning ka ilus asi. Tema sõnul valguvad kväärseksuaalsus, kväär-seksuaalidentiteedid ning kväär-eneseväljendused välja inimloomuse sügavustest. "Kväärsus on päris, kväärsus on hea, kväärsus on püha ja kväärsus on tõde," leidis pastor.

Veel mõistis Musser hukka "mustade transnaiste" väidetavad mõrvamised ning tõdes, et nende veri määrib valgete fašistide käed. Ta märkis, et hääletades vabariiklaste poolt, hääletavad inimesed temasuguste õiguste vastu.

Toimetas Jaanus Vogelberg