Washington DC linnapea Muriel Bowser seksuaalvähemuste uhkuse paraadil, 10.06.2022. Juuli lõpu seisuga regsitreeriti linnas 172 ahvirõugete juhtumit, mis on USAs elanike arvu kohta kõige kõrgem näitaja. Foto: Scanipix

Ameerika Ühendriikide pealinna Washington DC demokraadist linnapea Muriel Bowser teatas, et Covid-19 vastu vaktsineerimata õpilasi kooli ei lubata ja samuti ei pakuta neile riigikoolides kaugõpet.

Bowser teatas, et vaktsineerimisele alternatiive ei ole, kuna Columbia piirkonnas (DC) kehtib vaktsineerimiskohustus. Vaktsineerimata lastele ei pakuta kaugõpet, samuti ei saa nad osaleda tundides virtuaalselt. Viidatud range seisukoht tähendab, et vaktsineerimata lapsed jäävad hariduseta, vahendab Daily Signal.

Linna statistika näitab, et eriti valusalt lööb vaktsineerimiskohustus musti lapsi, kellest on vaktsineerimata 40 protsenti. 

Columbia piirkonnas algab kooliaasta esmaspäeval 29. augustil.

Kui Bowserilt küsiti neljapäeval 25. augustil toimunud pressikonverentsil, kuidas vaktsineerimata lapsed haridust saavad, vastas ta: "Nad saavad minna esmaspäeval kooli. Aga õpilased peavad ennast ära vaktsineerima. … Nende perekondi teavitatakse, millal nad seda teha saavad." 

Õpilastel on 20 päeva aega, et esitada koolidele oma vaktsineerimistõend. Kui õpilasel seda pole ette näidata, ei lubata neid kooli seniks kui neil ei ole kehtivat immuniseerimistõendit, kinnitab piirkonna haridusvaldkonna superintendendi kontor.

Kaug- ja virtuaalõppe kohta ütles Bowser: "Õpilastele me kaugõpet ei paku ja perekonnad peavad laste koolis käimiseks täitma vajalikke nõudmisi."

DC vaktsineerimisteabe veebilehelt näeb, et piirkonnas on esmase vaktsiiniseeriaga, mis on koolis käimiseks miinimum, vaktsineerimata 47 protsenti mustadest 12–15 aastastest lastest.

16–17 aastastest mustadest kõurikutest on vaktsineerimata 42 protsenti.   

Washington DCs peavad olema vaktsineeritud kõik üle 12-aastased õpilased. Vaktsineerimiskohustus kehtib ka erakoolidele.  

Lisaks vaktsineerimistõendile peavad nii õpilased kui õpetajad enne kooli pääsemist ette näitama ka negatiivse Covid-19 testi.

Washington DCs asub suurem osa föderaalsetest riigiasutustest ja seal töötab, koos tähtajaliste lepingutega töötajatega, ümmarguselt 178 000 bürokraati. Ühtekokku on USA föderaalvalitsuse teenistuses 4,2 miljonit inimest.

Kui mustade ja ladina-ameerika päritolu õpilaste lugemis- ja kirjaoskus on niigi nigel, siis pandeemia ajal on see eriti alla käinud, ning nõutud tasemel oskavad lugeda ja kirjutada alla 1/3 viidatud rasside DC piirkonna õpilastest. Valgete õpilaste kirjaoskust pandeemiaaeg ei mõjutanud.

Toimetas Karol Kallas