Goya Foods juht Robert Unanue Valge Maja aias kõnet pidamas 09.07.2020. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide suure toidutootja Goya Foods parema ilmavaatega juhi Robert Unanue sõnul tegid vasakpoolsed pandeemiast relva, mida kasutati majanduse sulgemiseks ja mille eesmärgid olid poliitilised.

Telekanalile Fox News antud intervjuus pöördus Fox Newsi saatejuht Steve Doocy Unanue poole: “Sind kutsutakse Valgesse Majja rääkima koroonaviirusest ja kuidas sellele reageeritakse ning sa lähed, aga siis poliitilised vasakpoolsed üritavad sind ära kustutada (cancel) ja korraldada sinu vastu boikoti. Kuid siis sa pöörad ümber ja näed, et inimesed toetavad sind ostukotiga [ing.k. sõnamäng: boycott/boikott vs buycott/ostma+kott] ja ma saan aru, et Goya Foodsil möödus just ajaloo kõige edukam aasta,” vahendab Daily Wire.

“Nii see on,” vastas Unanue. “Tead, probleem on selles, et see oli poliitiline aasta ja nad tegid kahjuks majanduse sulgemise eesmärgil koroonaviirusest relva.”

“Kõige hullem asi, mida me teha saame, on majanduse sulgemine, inimese vaimu hävitamine,” jätkas Goya Foodsi juht. “Meil on hommikul vaja põhjust, et tõusta üles: Jumalat, perekonda ja tööd. Nad röövivad sinult su vaimu. Nad võtavad meilt ära võimaluse teha tööd. Nad kuulutasid meie riigis välja sisuliselt sõjaseisukorra, ma arvan nii, et kõik kinni panna. See on kõige hullem, mida teha on võimalik ja seda tehakse lihtsalt poliitilise kasu nimel. Minu arust on see kriminaalne. See on ebamoraalne. Majandus pandi kinni põhimõtteliselt ainult poliitilistel põhjustel ja nagu te teate, me oleme üks rahvas Jumalas (one nation under God). Me ei ole üks rahvas Twitteris. Me ei ole üks rahvas suure meedia või keskvalitsuse võimu all,” osutas Unanue.

Ta jätkas: “Meedia ja suur tehno üritavad meie elusid kontrollida. Seda üritab ka valitsus ja me ei tohi eemalduda Jumalast. Nad kõik tahavad Jumalast lahti saada, nad soovivad vaigistada meie arvamused, nad tahavad ära lõpetada meie kultuuri, meie ajaloo, meie vabadused, nad tahavad meid kontrollida. nad soovivad, et vähesed kontrolliksid paljusid, nagu lambakarja.”

Detsembris, kui vasakpoolsed eesotsas äärmuslasest demokraadi Alexandria Ocasio-Corteziga (AOC) kutsusid üles Goya Foodsi selle juhi president Donald Trumpi sõbralikkuse tõttu boikoteerima, oli sellel vastupidine mõju ja ettevõtte müük kasvas väidetavalt 1000 protsenti. Hea reklaamikampaania eest andis Goya Foods AOC-le kuu töötaja auhinna, kuid demokraat pole selle vastu tänaseni huvi ilmutanud.

Toimetas Karol Kallas