Liibanoni kristlased leinavad sugulase kirstu juures, kes tapeti mullu suvel matuste ajal korraldatud enesetapurünnakus valdavalt kristlikus al-Qaa külas Süüria piiri lähedal. Foto: Joseph Eid, AFP/Scanpix

Võrreldes erinevate religioonidega kiusatakse maailmas kõige rohkem taga kristlasi ning lõppenud aastal 2016 kaotasid usu pärast oma elu 90 000 Jeesuse järgijat, näitab usaldusväärne uuring.

Nagu ütles Vatikani raadiole uute religioonide uurimise keskuse Cesnuri direktor Massimo Introvigne, ei ole ligikaudu poolel miljardil kristlasel võimalik oma usku täiesti vabalt väljendada.

Ainuüksi läinud aastal pidid aga oma usu pärast elu jätma ligikaudu 90 000 kristlast ehk üks iga kuue minuti tagant, vahendab Breitbart London.

Viidates globaalse kristluse uuringute keskuse (Centre for the Study of Global Christianity) statistikale selgitas Introvigne, et umbes 70 protsenti kristlastest mõrvati Aafrika hõimukonfliktides.

Tema sõnutsi võeti neidki surmasid arvesse seetõttu, et väga sageli oli tegemist kristlastega, kes südametunnistuse tõttu keeldusid kasutamast relvi.

"Ülejäänud 30 protsenti ehk 27 000 kristlast tapeti terrorirünnakutes, kristlike külade hävitamiste käigus või valitsuse tagakiusu läbi," lisas ta.

Märtsis teatas Aleppo kaldea piiskop Antoine Audo, et vaid viie aastaga on Süüria kristlaste arv kahanenud kahe kolmandiku võrra – 1,5 miljonist kristlasest on alles 500 000.

Ta täiendas, et allesjäänutest elab enamus aladel, mida kontrollib president Bashar al-Assadi ilmalik valitsus.

Ülejäänud Süüriaga võrreldes oli olukord kõige hullem Aleppos, kus 160 000 kristlasest oli alles vaid veerand ehk 40 000.

Piiskopi sõnutsi üritavad džihadistid alati purustada ennekõike kristlaste pühakodasid ja maju.