Covidi türannia vastu meelt avaldavad rahumeelsed inimesed Uus-Meremaa parlamendihoone ees, 14.02.2022. Foto: Scanpix

Uus-Meremaa valitsus üritab saada parlamenti piiravatest meeleavaldajatest lahti kasutades nüristavat ja uinutavat popmuusikat. 15 minuti kaupa mängitakse Barry Manilow parimaid palu, mille vahepeal kõlavad Los Del Rio "Macarena", James Blunti "You're Beautiful" ja Covid-19 vaktsiinireklaamid.

Kõva häält tegevat helitehnikat jagub meeleavaldajatelgi ja nad vastasid vaimsele terrorile Twisted Sistersi looga "We're Not Gonna Take It" (Me ei lepi sellega), vahendab BBC.  

Sarnaselt Kanada pealinnale Ottawale, on alates 8. veebruarist piiranud Uus-Meremaa pealinnas Wellingtonis asuvat parlamendihoonet Covidi türannia vastu meelt avaldavad rahumeelsed autojuhid ja neile kaasa elavad inimesed.

Uus-Meremaa veoautojuhtide meeleavaldus kannab nime "Convoy for Freedom" (Konvoi Vabaduse Eest) ja rahumeelse meeleavalduse käigus tõkestatakse Wellingtoni tänavaid. 

Meeleavalduse algusest peale on meeleavaldajate arv ainult kasvanud. Neljapäeval (10.02) arreteeris Wellingtoni politsei 122 inimest, keda süüdistatakse seadustest üleastumistes, või obstruktsioonis. 

Alguses üritati meeleavaldajatest saada lahti lülitades muruplatsil, kus meeleavaldajad telgivad, sisse vihmutid. Meeleavaldajad aga panid kohapeal kokku vee äravoolusüsteemi, mis vee eemale juhtis.

Kui vihmutitest polnud abi, siis parlamendi spiiker Trevor Mallard võttis kasutusele uue taktika ja hakkas parlamendihoone küljes olevatest valjuhäälditest laskma Barry Manilow parimaid palu, mille hulgas olid näiteks lood "Mandy" ja "Could It Be Magic", samuti 1990. aastate diskohitti "Macarena" ning Covid-19 vastu vaktsineerima kutsuvaid reklaame. 

Ühendkuningriigi lembelaulik James Blunt säutsus Manilow muusikaga inimeste ahistamise peale, suunates postituse Uus-Meremaa politseile, et tema muusika kõlbab inimeste laiali ajamiseks paremini.

Keegi Uus-Meremaa parlamendis võttis teda kuulda ja laul "You're Beautiful" (Sa oled ilus), lisati pühapäeval muusikavalikusse.

Uus-Meremaal on ligi kaks aastat kehtinud ühed maailma jõhkramad koroonapiirangud ja riik on muust maailmas olnud pea täielikult ära lõigatud. Riigis kehtib vaktsineerimiskohustus.

Inimestel on siiski piirangutest villand ja rahulolematus peaminister Jacinda Ardeniga üha kasvab ning viimastel kuudel on meeleavaldused muutunud üha rahvarohkemaks.

2014. aastal selgus, et Luure Keskagentuur (CIA) kasutas Kuubal asuvas Guantamo vangilaagris vangide piinamiseks muu muusika hulgas kantrilaulja Frankie Laine'i lugu "Rawhide".

Toimetas Karol Kallas