Inglise kanalit ületada üritanud illegaalsed paadimigrandid Foto: Scanpix

The Telegraph vahendab, et paljud albaanlased, kes illegaalselt riiki sisenevad, on kriminaalse taustaga ja Ühendkuningriikidest kord juba välja saadetud. 

Osad nendest kriminaalidest on Ühendkuningriigis narkokuritegude ja tulirelvaga seotud vägivalla eest ka süüdi mõistetud. Just viimastel nädalatel on Albaaniast, kus enamik elanikkonnast on moslemid, hakanud tulema läbi Prantsusmaa palju paadipõgenikke. Salajane, meediasse lekkinud ja Daily Mail'i poolt avaldatudraport osutab, et 37,5 protsenti Inglismaale jõudvatest illegaalsetest nn paadipõgenikest on albaanlased, mis teeb neist suurima illegaalselt riiki sisenenud rahvusrühma.

Ühel illegaalselt sisenenud migrandi puhul tehti kindlaks, et too osales tulistamises Albaanias. Briti politsei on teatanud veel vähemalt viiest ohtlikust illegaalselt riiki sisenenud albaanlasest. 

Nende seas näiteks maffiasse kuuluv Mauricio Myftara, kes istus Ühendkuningriikides vangis kahe ebaseadusliku relva ja 82 000 dollarit väärt olnud kanepikoguse omamises ja Xhenson Duka, kes mõisteti süüdi ebaseadusliku külmrelva ja 12 000 dollarit väärt olnud kokaiinikoguse omamises. 

Toimetas René Allik