Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates kõneleb riigikogu liige, riigikaitsekomisjoni aseesimees ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas pikemalt Ukraina sõjaväe pealetungist ning samuti Eesti riigiametnike kuldsest õnnerattast. Saatejuht on Indrek Petersoo.

"Ukraina sõja analüüsi mõte seisneb selles, et me teeme kogu aeg enda jaoks järeldusi – mis töötab, mis ei tööta. Nägime, et Venemaa ega Ukraina sõjaväe tegevusele ei ole koroonaviirus mingit mõju avaldanud. See pole nende operatsioone pidurdanud, pärssinud ega kiirendanud – mõju lihtsalt puudub. See peakski olema järeldus," nentis Kunnas.

"Kokkuvõttes annaksin sama soovituse nagu ka varasemates saadetes: mõelge oma panuse üle Eesti riigikaitsesse. Iga panus Kaitseliidu, Naiskodukaitse ja laiapõhjalise riigikaitse osas on vajalik ning tervitatav," toonitas saatekülaline.

Vestlus on salvestatud reede, 2. septembri hommikul kui oli alanud Venemaa laiaulatuslikule kallaletungile järgnenud sõjategevuse 191. päev.

Saates on kasutatud Soome reservohvitseride poolt ülalpeetavat sõjakaarti, mis on leitav SIIT.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!