Objektiivi saatesarja "Välgatused" seekordses saates on külas kirjanik ja õigeusu vaimulik Roland Tõnisson, kes tutvustab oma uut raamatut "Mõrvatud keisririigi varemetel". Saatejuht on Indrek Petersoo.

"Idee selle raamatu kirjutamiseks sain siis, kui olin isiklikuks tarbeks kogunud suurema hulga artikleid ja memuaare Venemaa kahe viimase keisri elust, saatusest, iseloomust ja muust, mis puudutas toonast Venemaad. Nüüdseks on materjali kogunenud terve sarja raamatute jaoks ja "Mõrvatud keisririigi varemetel" on selle seeria esimene osa," rääkis Tõnisson.

"Raamatus on juttu ajastust kaasaegsete inimeste elukogemuse läbi. Siit leiab äärmiselt põnevaid elulugusid, juhtumeid ja ekskursse. Sõna saavad nii monarhistid kui keisririigi kukutajad, väepealikud, ministrid, kirjanikud ja "lihtsurelikud". Tegemist ei ole ajaloouurimusega, kuigi ka huvitavaid arhiividokumente saab näha. Tegemist on looga elust enesest. Ajalugu saab elavaks "inimeste looks"," selgitas ta.

"Raamat on lugu sellest, et poliitika ei ole kunagi see, mida meile näidatakse ja ka keisrid on inimesed. Kui sina ei tegele poliitikaga, siis tegeleb poliitika sinuga," tõdes raamatu autor.

Raamatu esitlused toimuvad neljapäeval, 9. märtsil kell 18:00 Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16), reedel, 10. märtsil kell 17:00 Tartu pastoraadis (Riia 22a-2) ja neljapäeval, 16. märtsil kell 18:00 Pärnu Keskraamatukogus (Akadeemia 3). Kõik on kutsutud!

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!