Objektiivi vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates on külas endine politseikomissar ja spordivaldkonna turvaekspert Einar Lillo ning organisatsiooni- ja juhtimiskonsultant Margus Alviste. Juttu tuleb Tallinna vanalinnas toimuvatest meeleavaldusest ja politsei tegevusest läbi turvaekspertide vaatenurga. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Mina vaatasin seda teemat eelkõige organisatsiooni- ja juhtimiskonsultandi pilgu läbi. Torkas silma, et on terve hulk tegevusi erinevate osapoolte poolt, mis toovad kaasa potentsiaalse konflikti eskaleerumise. Hakkasin tõsiselt vaatama klippe, mida sotsiaalmeedias jagati. Ma ise pole kahjuks kohapeal käinud ning seetõttu saan toetuda ainult sotsiaalmeedias afišeeritud ülesvõtetele. Igal klipil on oma eellugu ja me näeme toimunust ainult fragmente, aga juba need fragmendid on pannud mõtlema terve rea küsimuste peale, mis eelkõige puudutavad meie erinevate institutsioonide oskusi tulla toime masside ja hulkadega," ütles Alviste.

"Lugupeetud siseminister ja politseinikud on palju rääkinud sündmuste eskaleerumisest ning vastavalt eskalatsioonile tuuakse politseijõude juurde või muudetakse erinevaid taktikaid. Kõik õige! Aga taktikaid saab muuta ikkagi lähtuvalt eesmärgist. Küsimus seisneb selles milline on politsei eesmärk seonduvalt rahvakogunemiste või meeleavaldustega, olgu need siis spontaansed või mitte. Olukord tuleb ära lahendada. Mis on selleni viinud? Millised on meeleavalduste tekkepõhjused? Ulatus on oluliselt laiem," sõnas Lillo.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!