Saatesarja "Välgatused" uue hooaja avasaates on külas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) presidendikandidaat Henn Põlluaas. Juttu tuleb Põlluaasa käimasolevast ringsõidust mööda Eestit, presidendi institutsioonist ja selle vajalikkusest, eelseisvatest presidendimääramisest, seniste riigipeade tegevusest ning paljust muust. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

Põlluaas leiab, et õige ja väärikas Eesti Vabariigi president peaks eelkõige olema rahvast ühendav, mitte lõhestav jõud.

"President peaks olema erapooletu nagu on meie põhiseaduses ette nähtud, kes püüab ühe laua taha kokku kutsuda erinevate arusaamade ja maailmavaadete esindajaid, et leida võimalus ühiselt edasi minna. Kindlasti ei tohiks president olla selline, kes pidupäevakõnede ajal rahvaga rõõmustamise, nende innustamise ja ühiste saavutuste meenutamise asemel vibutab kurjalt sõrme, manitseb ja õpetab," ütles Põlluaas.

"Kindlasti ei tohiks president olla inimeste lõhestaja, valides endale kindla ideoloogilise poole ja teatades seejärel, et ta vihkab veerandit Eesti rahvast. President peab armastama seda maad ja rahvast, meie riiki, ta peab olema patrioot selle sõna kõige paremas ja üllamas mõttes. Ta peab kõikides küsimustes seisma Eesti rahva ja riigi huvide eest ning tal peab lehvima südames sini-must-valge lipp," lisas Põlluaas.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!