Objektiivi saatesarja "Välgatused" saates on külas Isamaa poliitik, endine rahvastikuminister ja Oleviste Hoolekande alusepanija Riina Solman. Juttu tuleb Solmani elukäigust ja poliitikasse jõudmisest, kristlasena riigiasjade ajamisest, hoolekande missioonist ja sünniloost ning mitmetest päevakajalistest teemadest. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Ma soovin, et kristlased julgeksid üles tõusta pingilt, kuhu erinevad asjaolud, peamiselt läbi hirmutamise, on nad istuma sundinud," ütles Solman.

"Paljud kristlased ütlevad, et Jumala riik ei ole siit ilmast ja me oleme Jumala riigi teenijad, aga mulle tundub, et selline lähenemine on teatavas mõttes ajalooline jäänuk. Omal ajal Kristuse kogudus teistmoodi eksisteerida ei saanudki kui vaikselt kirikupingis istudes, et üldse ellu jääda. Sellepärast ma julgustan inimesi ja soovin, et nad astuksid esile ning seisaksid oma teadmiste ja eludega kristlaskonna kaitsel," toonitas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!