Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses episoodis on külas kirjanik, Objektiivi kolumnist ja õigeusu preester Roland Tõnisson alias isa Roman. Juttu tuleb inimhinge erinevatest tahkudest, eeskätt individualismist ja egoismist kui kaasaja suurimast probleemist. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Egoism ja kadedus tulenevad inimese langenud loomusest. Mõnikord loeme uudistest, et mõni autokontsern kutsub tagasi terve suure hunniku liinilt maha tulnud masinaid kuna neil on fataalne viga, mis tuleb kõrvaldada firma kulul. Samamoodi tuleme liinilt ka meie inimestena. Tuleme samasuguse paketiga, mis meile on kaasa antud – me pole puhtad lehed," ütles saatekülaline.

"Me tuleme oma loomusega, milles on kadedus, ahnus, eneseimetlus ning palju negatiivset juba sees. Meie ülesanne on sellega kogu elu jooksul võidelda; kellel läheb see halvemini, kellel üldse mitte, aga mõni ei saagi aru, et see on vajalik. Kuni Kristuse tulekuni jäämegi sellega tegelema," täpsustas ta.

"Elu mõte seisneb selles, et selle liinilt tulnud autoga tuleb minna meistri juurde – eneses sobrada, leida vead ja püüda õige meistri abil ennast parandada. Elada tuleb teiste inimeste hüvanguks," toonitas Tõnisson.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!