CATL. Foto: Scanpix

Hiina elektriakude tootja CATL on võtnud nõuks järgida riistvarahiiu Inteli eeskuju ning teatanud, et loobub oma plaanidest ehitada Edela-Poolasse Jaworznosse varemalt välja kuulutatud uus akude tehas.

Nimetatud samm tuleb pärast mitmeid tagasilööke Poola majandusele, kusjuures CATLi otsust peetakse Poola majandusväljavaadetele tõsiseks löögiks. CATL ei plaani enam ehitada tehast Jaworzno majandustsooni, nagu teatas Jaworzno linnapea Paweł Silbert.

Silbert märkis sotsiaalmeedias, et CATLi loobumise põhjuseks olevat viivitused küllaldase elektrivarustuse tagamisel, kusjuures linnapea rõhutas ka infrastruktuuri ja kommunaalteenuste pakkumise puudujääke.

CATL on maailma suurim elektriautode akude tootja, mis on asunud rajama tootmisinfrastruktuuri Euroopasse, ehitades muuhulgas Ungarisse suure akutehase, mille maksumuseks hinnatakse 7,2 miljardit eurot. 

Tarkvarahiid Inteli investeeringute ümbersuunamine pooljuhitehaste rajamiseks Poola asemel Saksamaale tekitab uusi küsitavusi Poola atraktiivsuse kohta Inteli laadsete strateegiliste investorite jaoks. 

Nimetatud muutus rõhutab kasvavat ebakindlust seoses Poola positsiooniga Inteli tulevikuplaanide osas ning võib panna ka teisi suurettevõtteid kahtlema Poola kõlbulikkuses suuremahuliste investeeringute sihtriigina. 

Toimetas Adrian Bachmann