Rail Balticu läbisurumisest ähvardab saada järjekordne peatükk rahvast ülesõitmise kurvas loos, toonitab SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid, kutsudes üles osalema tuleval laupäeval Vabaduse väljakul toimuvale meeleavaldusele.

“Eesti poliitikas on saamas väga halvaks tavaks, et poliitiline juhtkond surub jõuga läbi projekte, mida suur osa ühiskonnast tegelikult ei toeta,” ütleb Vooglaid ja osutab, et paraku on Rail Balticust saamas järjekordne näide selles jadas.

Ta selgitab, et kuigi Rail Balticu planeeritud kujul läbisurumise vastu on toodud palju tõsiseid ja kaalukaid argumente, surub poliitiline juhtkond projekti jäärapäiselt läbi, kuulamata seda, mida inimestel on öelda.

“Selleks, et Rail Balticu läbisurumisest ei saaks järjekordset peatükki poliitilise kultuurituse süvenemises ja suure hulga inimeste tahtest ülesõitmises, tuleb teha murelike inimeste hääl kuuldavaks,” märgib Vooglaid ja kutsub inimesi osalema temaatilisele meeleavaldusele.

Meeleavaldus Rail Balticu praegusel kujul läbisurumise vastu leiab aset laupäeval, 22. aprillil kell 12.00 toimub Tallinnas, Vabaduse platsil. Meeleavaldusega tahetakse saata riigikogule ja valitsusele sõnum, et Balti riikide peaministrite kokkulepet Rail Balticu rajamiseks praegusel kujul ei tohi ratifitseerida.

Lisainfo meeleavalduse kohta on kättesaadav ühenduse Avalikult Rail Balticust kodulehelt.

Rail Balticu läbisurumise vastu tuleb suur meeleavaldus