Varro Vooglaid riigikogu kõnetoolis, 12.06.2023 Pilt: riigikogu istungi ülekande ekraanitõmmis

SAPTK juht ja riigikogu liige Varro Vooglaid teab, et Kaja Kallas on moraalses pankrotis.

Lisaks leiab Vooglaid, et ilma moraalse autoriteedita pole inimesel, nagu Kallas, võimalik peaminister olla, ega kedagi juhtida:

"Sõnades oled peaministrina kõige innukam Venemaa kriitik – võiks öelda isegi hüsteeriline kisakõri – ning võtad selle eest välismaistelt isandatelt vastu erinevaid rahvusvahelisi auhindu ja kõlavaid tiitleid. Ühtlasi nõuad kõigilt Eesti ettevõtjailt, et nad leiaks üles oma moraalse kompassi ja lõpetaks (ka pankroti hinnaga) igasuguse Venemaa suunalise äritegevuse. Samal ajal ajab aga sinu enda pere avalikkuse eest varjatult Venemaa suunal vilgast äri, lükates kokku kopsakat tulu, mille toel kerkib mere äärde uus ja uhke elamine. Kui see ei ole moraalsesse pankrotti viinud silmakirjalikkus, siis mis see on? Ma tahaks küll teada, kuidas Kallas kavatseb edaspidi kellelegi peaministrina tõsiseltvõetav olla. Eriti teadmises, et ilma moraalse autoriteedita ei ole võimalik teisi juhtida."

Merriam Websteri sõnaraamat selgitab moraalset pankrotti kui "ilma igasuguse moraalita käitumist". Eesti keele seletav sõnaraamatus kirjutatakse moraali kohta:  "[Moraal on] väärtuste, põhimõtete, tavade ja normide süsteem, mis reguleerib inimeste käitumist mingi sotsiaalse rühma piires ning suhtumist teistesse rühmadesse."

Toimetas Karol Kallas