Rüüstajad Portlandi föderaalkohtu ees. Foto: Kuvatõmmis/Daily Caller

Viimastel päevadel on Antifa rüüstajad USAs Portlandis föderaalüksustega ja kohaliku politseiga aina teravamas konfliktis. Mässajad üritavad igal võimalusel politseiga konflikti provotseerida ja hooneid süüdata ning ründavad ka tavakodanikke. Näiteks pussitas üks süüdimõistetud pedofiilist Antifa aktivist mustanahalist meest.

Portlandi linnas, mis on USA Antifa mitteametlik keskus, püüavad rüüstajad iga hinna eest föderaalüksustega konflikti provotseerida. Peamine mäsu toimub föderaalse kohtuhoone ümber. Hiljuti püstitasid üksused selle ümber kaitseaia, mida Antifa püüab omakorda erinevate vahenditega maha kiskuda. Muuhulgas üritati aeda lõigata ketaslõikuriga, purustada haamritega ja tirida maha köitega.

Lõpuks aia maharebimine rüüstajatel ka õnnestus. Videotes on tihti näha, kuidas massi tagaosas asuvad rüüstajad üritavad politseid roheliste laserite abil pimestada. USA võimude teatel ongi mitmed korrakaitsjad raskeid silmakahjustusi saanud ja võivad pimedaks jääda.

Rüüstajad on hästi organiseerunud ja kasutavad mitmeid taktikaid, mida nad paistavad olevat õppinud Hong Kongi rahutustest. Enamik kannab gaasimaske ja paljudel on kas isevalmistatud kilbid või sama funktsiooni täitvad vihmavarjud. Politsei poolt rüüstajate hulka visatud pisargaasikanistreid üritatakse kas tagasi loopida või kinni katta.

Viimase kokkupõrke raames liitusid föderaalüksustega ka kohalikud politseinikud ja mässajad lükati föderaalkohtust kaugele eemale. Rüüstajad osutavad tihti vastupanu ja röögivad täiest kõrist.

Rüüstajad on asunud PR-taktikana kasutama niinimetatud "emasid", kes kannavad kollaseid särke. Tõenäoliselt on suur hulk maskides "emasid" tegelikult lihtsalt needsamad Antifa aktivistid, kes on musta särgi kollase vastu vahetanud.

Politsei on pidevatest provokatsioonidest ja rünnakutest hoolimata suhteliselt talitsetud. Järgnevas videos on näha rüüstajatest paarikest, kellest mees maha väänatakse ja naisele pisargaasi näkku lastakse. Neid siiski ei arreteerita.

Paljud rüüstajad kannavad oma riietel ja kiivritel ka suuri kirju "PRESS", mis peaks jätma neist mulje kui ajakirjanikest.

Portlandi linnavõimud on endiselt täiesti võimetud rüüstajatele vastu astuma ja paljud neist pooldavad toimuvat aktiivselt. Näiteks väitis linnavalitsuse liige Jo Ann Hardesty hiljuti ilma tõenditeta, et erinevaid hooneid põlema süütavate mässajate puhul on tegemist politsei "sabotööridega". Tema väitel valetavad politseinikud pidevalt avalikkusele. Hiljem pidi Hardesty oma skandaalsest väitest taganema.

Portlandi linnapea Ted Wheeler väisas aga föderaalkohtu hoonet, kus üritas mässajatega läbi rääkida. Erakordselt ebapopulaarne Wheeler sai aga hoolimata oma leplikust suhtumisest mässajate käest sõimata ja tagatipuks tabas teda ka föderaalpolitsei pisargaas.

Lisaks politsei ja hoonete ründamisele on Antifa võtnud sihikule ka tavakodanikud, kellest ühte, mustanahalist meest pussitati. Järgnevas videos on näha nii pussitamist kui kurjategija arreteerimist.

Hiljem selgus, et pussitaja oli süüdimõistetud pedofiil Blake David Hampega.

Antifa ründab ka sõltumatuid ajakirjanikke – hiljuti haarasid nad ajakirjanik Michael Tracey käest telefoni, süüdistades teda nende nägude filmimises, ja ähvardasid talle peksa anda.

Toimetas Jaanus Vogelberg