Veganitest anti-liigišovinistidest (anti-specist) ja transfeministidest aktivistid eraldasid talumajapidamises kuked kanadest eesmärgil, et esimesed teisi ei vägistaks. Põhjuseks toodi asjaolu, et ei ole võimalik tuvastada kanade nõusolekut kui kuked neile selga ronivad. 

Hispaania Põhja-Kataloonia Girona linnas pesitsev veganite rühmitus Almas Veganas (Veganitest hinged) üllitas video, milles näidatakse kuidas üks aktivist hoiab käes muna, seejärel seletab, et mis põhjusel nad kanad kukkedest eraldasid ja “muna kuulub kanale” ning viskab selle seejärel muna munenud kana ette puruks, vahendab Daily Mail.

Almas Veganas üllitas video oma Twitteri kontol, kus kirjeldavad ennast anti-liigišovinistide, transfeministide ja loomade ning Maa vabastamise eest võitlejatena. Videot on erinevates sotsvõrkudes vaadatud üle poole miljoni korra. 

Anti-liigišovinistid usuvad, et loomade üle otsustamine nende liigikuuluvuse järele on vale. Samuti peetakse valeks arusaama, et inimene on loomadest kuidagi parem ja koeri ning kasse ei tohiks pidada armsamateks liikideks kui näiteks tasmaania kuradeid või hüääne. Või tüügassigasid.

Transfeminism on transnaiste (st “soovahetuse” teel naisestunud inimeste) poolt loodud ja neile suunatud liikumine ning nende üheks loosungiks on arusaamine, et transnaiste vabastamine käib käsikäes kogu naissoo vabastamisega.

Samuti leitakse, et üksikisik peab saama ennast väljendada ja defineerida täpselt nii kuis pähe tuleb ja seda ilma igasuguse hirmuta võimalike vastuolude ees. 

Ühes videos seletab aktivistipaar, kuidas nad eraldasid kanad kukkedest, kuna “nad ei soovi esimeste vägistamist”.

Teises videos seletatakse, et selline otsus sündis, kuna kanade puhul ei olnud võimalik tuvastada nende selget nõusolekut vahekorraga. Videos seletatakse, et “kanad ei soovi, et neile selga ronitakse ja üritavad alati põgeneda”. “Aeg-ajalt saavad nad kukkede küüniste läbi vahekorra ajal ka tõsiselt kannatada.” Lisaks on kanad nende sõnul “geenmuundatud munema rohkem mune” ja nad soovivad “vältida nende paljunemist”.

Aktivistide rühmituse sõnul oled “sa kas vegan või aitad kaasa loomade orjastamisele”. “Loomade söömine on fašistlik,” lisatakse videos.

Almas Veganas rühmitus on viimasel ajal saanud Hispaanias märkimisväärse tähelepanu osaliseks ja nad astusid üles populaarses jutusaates Todo Es Una Mentira (Kõik on vale).

Hispaania avalikkuses on nende sõnum pälvinud märkimisväärset kriitikat. Jutusaates esinemise kohta on tegelased ise arvanud, et “me teame, et meid üritati teha naerualuseks, kuid sellest hoolimata otsustasime me kasutada antud platvormi oma sõnumi levitamiseks”.

Toimetas Karol Kallas