Jeffrey Epstein ja Ghislaine Maxwell Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide ajakirjanik Megyn Kelly rääkis 9. veebruaril maailmakuulsa pedofiili Jeffrey Epsteini venna Mark Epsteiniga, kelle sõnul tema vend ei tapnud ennast ise ära ja tõi avalikkuse ette uued tõendusmaterjalid. 

Kelly intervjueeris Mark Epsteini satelliitraadiojaama SiriusXM saates "The Megyn Kelly Show", mida saab järelkuulata/-vaadata mitmes sotsiaalmeedia ja voogedastuplatvormi kanalis.

Megyn Kelly ja Mark Epstein Pilt: X/@MegynKellyShow

Suurem huvi Jeffrey Epsteini tegemiste ja tema "kaasteeliste" vastu tärkas taas käesoleva aasta jaanuari alguses kui avalikustati tuhandeid tema pedofiiliat ja laste seksikaubandust puudutavaid kohtudokumente. 

Intervjuu käigus näitas ajakirjanik Mark Epsteinilt saadud varem avalikkuse eest varjus olnud kohtuarsti lahkamistoimiku pilte, mis väidetavalt kinnitavad, et tipppedofiil ei sooritanud enesetappu, vaid ta mõrvati kaasvangi poolt. (Pilte näeb manustatud YouTube'i videos.)

Intervjuu alguses tõdes Mark Epstein, et esimest korda kuulis ta oma venna surmast uudisekanali CNN vahendusel, kuigi ametivõimud väidavad, et teavitasid esmalt teda. 

Venna sõnul pidas ta alguses võimalikuks, et Jeffrey tappis ennast ära. Tal polnud lapsi, ees ootas eluaegne vangistus, avalik häbi, venna pärast polnud tal vaja muretseda ehk elu küljes ei hoidnud teda midagi kinni.

Kuid lähemalt sündmustega tutvudes muutus ta ametlike jutupunktide suhtes järjest kahtlevamaks ja perekond palkas omalt poolt Jeffrey Epsteini lahkamist vaatlema ühe parima kohtumeditsiini eksperdi dr Michael Badeni

Ühel avalikustatud fotol on Jeffrey Epsteini kaelal näha tugev punane joon. Kelly uuris kuidas voodilina – ametliku jutu järele poos Jeffrey Epstein ennast üles voodilinaga – saab jätta sellise joone. 

Mark Epsteini sõnul on tegemist "soonja kägistamise" (ligature strangulation) jäljega. Lisaks asub see keset kaela. Kui Jeffrey Epstein oleks ennast ise üles poonud, peaks poomisjäljed olema kõrgel kaela ülaosas.  

Teisel avalikustatud fotol on näha Jeffrey Epsteini jalad. Kui ta oleks ennast üles poonud, oleks veri pidanud kogunema jalgadesse. Seda pole pildilt näha. "Tõik, et tema (Jeffrey) jalgadel ja tuharatel pole punetust, seab kahtluse alla väited, et ta leiti oma kongist sellisel viisil, nagu ametlikult väidetakse," arvab Mark Epstein.

Mark Epstein rääkis ka kolmest Jeffrey murtud kaelalülist, mida enesetapu poomise käigus pea mitte kunagi ei juhtu. Badeni, kes on uurinud suurel hulgal vanglaenesetappe, sõnul pole ta midagi sellist varem näinud.

Range režiimiga New Yorki Manhattani vanglas ei töötanud ajal, kui väidetav enesetapp aset leidis, kaamerad, mis jälgisid Jeffrey Epsteini kongi ust ja selleni viivaid koridore. Marki sõnul võib tema venna tapja olla üks 11-st vangist, kes asusid sündmuse ajal samas vangla tiivas.

Samuti süüdistas Mark Epstein William Barri, kes oli Jeffrey surma ajal 2019. aasta augustis Ameerika Ühendriikide justiitsminister, surma tegelike asjaolude varjamises ja valetamises.

Michael Thomas ja Tova Noel Pilt: oxygen.com 

Jeffrey Epsteini surma ajal olid valves vangivalvurid Tova Noel ja Michael Thomas, kes eirasid sel hetkel ilmselt kõiki oma töökohustusi. Kummagi puhul ei leitud põhjust nende kuritegeliku hooletuse karistamiseks.  

Toimetas Karol Kallas