Näitleja Josh Gad (Le Fou) oli esimese tuhinaga oma homohetke üle "enam kui uhke. Foto: Kaunitar ja koletis

Pärast kuulduste levimist “homohetkest” Disney uues filmis “Kaunitar ja koletis” kaalub Venemaa kuuldavasti linateose keelustamist.

Riigiduuma liige Vitali Milonov on saatnud kultuuriministrile Vladimir Medinskile kaebekirja, milles palub valitsusel keelata filmi näitamine, mis on “jultunud ja häbitu patu ja väärastunud seksuaalsuhete propaganda.”

Kultuuriministeeriumi otsus ei ole veel teada, vahendab LifeSiteNews ning lisab, et film peaks hakkama linastuma Venemaa kinodes alates 16. märtsist.

Venemaal 2013. aastal vastuvõetud seadus keelab homoseksuaalsuse propageerimise alaealiste hulgas, kirjeldades nimetatud perverssust kui “ebatraditsionaalseid seksuaalseid suhteid”.

“Kaunitari ja koletise” ees on juba ukse kinni pannud ka mõned Ameerika kinod.

LifeSiteNewsi petitsioon filmi boikoteerimiseks on paari päevaga kogunud üle 100 000 allkirja.

Esilinastumise kuupäev USAs on 17. märts ehk päev pärast Venemaad.

Teadaolevalt on homostseeni üle algselt “üliuhked” näitlejad juba oma tooni tagasi tõmmanud.

“Nad üritavad pressida LGBT-agendaga teie laste hinge ja südamesse,” hoiatas evangelist Franklin Graham, kes käis väikesest peast koos isa Billy Grahamiga “väga kenal inimesel” Walt Disneyl külas ning usub, et too oleks šokeeritud, kui teaks, mis firmast tänaseks on saanud.

Samal ajal kogub kümnete tuhandete kaupa allkirju ka protest homosuudluste vastu Disney multifilmis.

Viimastel andmetel lubati filmi “Kaunitar ja koletis” näitamine Venemaal vaid vaatajatele, kellel on vanust 16 aastat või üle selle.