Foto: Scanpix

Keskerakond lükkas Kaja Kallase ettepaneku võimuliidu moodustamiseks tagasi. Kõik keskerakondlased kinnitavad järjest, et määravaks sai Reformierakonna programmiline lubadus määrata kõigile 500-eurone tulumaksuvabastus, edastab Postimees.

Keskerakonna hinnangul suurendaks Reformierakonna maksude (tagasi)muudatus Eesti ühiskonnas ebavõrdsust.
"Kui maksusüsteemi osas ei ole nendega võimalik rääkida, siis polegi mõtet milleski läbi rääkida," oli Mihhail Kõlvart resoluutne.

"Meie esimene eesmärk on pensionitõus, kuid reformierakonna maksumuudatused ei võimalda seda teostada," sõnas omalt poolt Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Jüri Ratas ja Mihhail Kõlvart kumbki ei välistanud edasist koostööd EKREga. Kuid Ratas rõhutas, et põhieesmärk on seista oma põhimõtete eest. Kui Reformierakond on valmis tegema järeleandmisi maksusüsteemi osas, on võimuliit reaalne ka nendega, lisas Ratas.

"Kui meil on demokraatlik riik ja 100 000 inimest on andnud hääle nende [EKRE] poolt, siis ma ei välistaks koostööd," kinnitas Kõlvart.
Kuid lisas, et ei jaga nende ideoloogiat: "Mulle ei meeldi paljud asjad, mis nad on välja öelnud, aga EKRE toetaja on sama väärtuslik kui Keskerakonna liige."

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa juhid kohtusid omavahel kolmapäeval.

Jürgen Ligi: Keskerakond ei üllatanud

"Me olime selleks valmis. Keskerakonna otsus lükata tagasi Reformierakonna pakkumine koalitsioonikõnelusteks ei olnud väga suur üllatus," sõnas Jürgen Ligi Postimehele.

Tunni aja pärast koguneb Reformierakonna juhatus, et arutada asjade edasist käiku. Kas Isamaas ja sotsides nähakse peale esialgset välistamist veel võimalikke partnereid – või tuleb pilgud pöörata EKRE poole?

Kaja Kallas annab avalikkusele oma kommentaari kell 15:00.

Toimetas Lennart Käämer