"Teadus võidab!", kuulutab Pfizeri reklaam. Foto: Scanpix

Vabaühenduse Project Veritas viimasest paljastusest selgub, et Pfizer võib tegeleda SARS-CoV-2 viiruse "evolutsiooni suunamisega … nagu see Wuhanis alguse sai". 

Ettevõtete ja poliitikute nurjatuste paljastamisele pühendunud vabaühendus Project Veritas on ilusate naiste kõrval agentidena kaasanud ka noormehi ja ühel neist õnnestus Grindri* kaudu kokku lepitud kohtingul rääkida mRNA süstidest Pfizeri mRNA strateegilise planeerimise valdkonna ühe juhi Jordon Walkeriga

Veritase agent küsis Walkerilt, kas Pfizer tegeleb SARS-CoV-2 viiruse muteerimisega. Pfizeri töötaja vastas küsivas vormis, et "üks asi mida me [Pfizer] kaalume, on küsimus, miks me ei võiks viirust ise muteerida, et me saaksime ennetavalt vaktsiine luua". 

Walker jätkas, et kui nad seda teeksid, siis kaasneksid sellega riskid, sest "keegi ei taha ravimiettevõtet, mis tegeleb urrima viiruste muteerimisega". Tema sõnul "peavad kõik sellised asjad toimuma väga kontrollitud keskkonnas selleks, et ei sünniks midagi sellist…, mis leviks igale poole, kuidas minu hinnangul viirus Wuhanist alguse sai. See on võimatu, et selline viirus kargab välja eikusagilt."

Veritase ajakirjanik leidis, et see kõlab nagu oleks tegemist viiruse talitluse võimendamisega (gain of function). Walker teatas selle peale, et "asi, millega Pfizer tegeleb [viiruse evolutsiooni suunamine], on hoopis midagi muud. Viiruse evolutsiooni suunamine on selle talitluse võimendamisest väga erinev. Me tegeleme valitud struktuuride muteerimisega, et vaadata, kas need muutuvad palju jõulisemateks. Selles vallas toimub teadustegevus."

Veritas kutsus paljastusi kommenteerima ühe mRNA tehnoloogia leiutaja Robert Malone, kes teatas, et "nendel [Pfizeri] härradel pole absoluutselt mitte mingisugust moraalset kompassi".

Walker kirjeldas lisaks kui korrumpeerunud on riiklikud järelvalveametid, kuna "kõik ametnikud tahavad peale riigitöölt lahkumist saada tööd ravimiettevõtetes ja keegi ei ütle ravimiettevõtetele midagi halvasti". 

Pfizeri töötaja kirjeldas samuti, kuidas selline viiruse evolutsiooni suunamine käiks. Kõigepealt pannakse viirus ahvidesse, seejärel luuakse olukord, kus nad üksteist järjest nakatavad. Siis kogutakse viiruse näidiseid kokku ja valitakse välja eksemplarid, mis on kõige nakkavamad ning pannakse need järgmisesse ahvi. Niiviisi muteeritakse viirust korduvalt. See on üks viiruse muteerimise lahendus. Teine võimalus on prognoosida viiruse muteerumist simulatsiooni kaudu. 

Veritase juht James O'Keefe juhib tähelepanu, et Walker räägib ahvieksperimentidest viisil, nagu need juba toimuksid, mitte et selliste asjade peale alles mõeldakse.

Kui Veritase ajakirjanik uuris, millal Pfizer nende muteerimiste tulemusi kasutama hakkab, vastas Walker, et see sõltub, kuidas eksperimendid välja tulevad, sest tegemist on ikkagi eksperimentidega.

Paljastuse lõpuosas osutab Malone, et "Pfizer paistab uskuvat, et neil on õnnestunud USA ja ilmselt terve maailma ravimitööstust valvavad riigiametid oma käpa alla saada (nn regulatory capture)".

*Grindr on omasooiharate ja "huvitavate" seksuaalsete kalduvustega inimeste kohtingurakendus, mis sai muuhulgas saatuslikuks Eesti 200 poliitiku Hendrik Terrase ja ühe seltskonnastaaritari telekaamerate ees maha mängitud paarisuhtele.

Toimetas Karol Kallas