Mul on hea meel Teile teatada, et olen alustanud taas sügishooaja videokommentaaridega. Eelmisel nädalal üllatas meid „Pealtnägija" klipp, kus astuvad üles homoaktivist Reimo Mets ja varjunime taha peituv homoseksuaalist kodanik "Frank". Teemaks on "beebibuum" kodumaises homokogukonnas ja lapse hankimine 50 000 dollariga.

Aga loomulikult ei piirduta ainult sellega. Saate lõpus väljendab kodanik "Frank" hirmu, et Varro Vooglaidi poeg võiks tulla tema lastele kallale. On selge, siin on mindi üle igasuguste piiride – inkrimineerida Varro Vooglaidi ja tema 8-aastast poega olematutes kuritegudes on alatuse tipp. ERR peab vabandama.

„Pealtnägija" teemal on kirjutanud kommentaari Martin Vaher ning oma avaliku kirja ERR-i eestikanõunikule on edastanud nii Varro Vooglaid kui ka Märjamaa õpetaja Illimar Toomet.

Ka Teie, hea lugeja, võiksite anda lugupidaval toonil oma arvamusest teada nii „Pealtnägija" vastutavale toimetajale Mihkel Kärmasele, ERR-i eetikanõunik Tarmu Tammerkile kui ka ERR-i juhatuse esimehele Margus Allikmaale.

Siin on nende kontaktid:

Mihkel Kärmas: 6284419, mihkel.karmas@err.ee

Tarmu Tammerk: tarmu.tammerk@err.ee

Margus Allikmaa: margus.allikmaa@err.ee

Soovin Teile ilusat sügishooaja algust!