Viktoria Ladõnskaja. Foto: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

Riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja lükkas tagasi presidendi kutse Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtule, kuna tema hinnangul on riigipea minetanud oma moraalse autoriteedi ning vastuvõtt on muutunud edevuse laadaks.

Viimastel parlamendivalimistel ülinapilt Riigikogusse pääsenud Ladõnskaja sõnul pole president Toomas Hendrik Ilves käitunud ametikoha vääriliselt ega kandnud välja oma rolli tavalistest poliitilistest vaidlustest kõrgemale jäävate moraalsete väärtuste kandjana.

Ladõnskaja sõnul on president Ilves jätnud oma käitumisega õhku palju vastamata küsimusi, mis õõnestavad presidendi autoriteeti. "Miks kiirustati pulmadega? Miks hoiti alguses saladuses teise lapse olemasolu? Kas tõesti kestis suhe vaid viis kuud ja juba tuli laulatus? Miks presidendi abikaasa hüvitiste teemat vajab endiselt seletamist? Miks on antud vaid üks intervjuu Eesti meediale uue esileedi poolt? Ilmselt ei ole seal midagi kriminaalselt, aga seda enam, miks siis mitte seletada rahvale? Selle sündmuse kommunikeerimine presidendi kantselei poolt ei õnnestunud," selgitab Ladõnskaja oma pahameelt.

Samuti viitab endine ajakirjanik asjaolule, et president Ilvese glamuurse uue elu ohvritest ei tavatseta rääkida, ent see ei tähenda, et neid pole olemas.

Kui president hakkab Eesti Vabariigi sünnipäeval või emadepäeval või muul üritusel rääkima moraalist, siis tema enda moraal ei tohiks küsimusi tekitada.

"Võrrandis on ka nüüdseks endine abikaasa … eelmine esileedi on presidendi lapse ema, kes aastaid aitas presidendil täita oma missiooni, kes tegeles tema kodu loomise ja hoidmisega ja terviseteemade propageerimisega ühiskonnas… Ja mis jäi nüüd talle? Kui vaadata meediat, siis visati ta ehitatud majast välja, ta jäi kompensatsioonidest ilma, meedia pistis ta nahka (isegi kui tema võib olla ei olnud algne patuoinas) ja vähem kui aasta pärast lahutust toimus juba presidendi uus laulatus," kirjutab Ladõnskaja, osutades president Ilvese vääritule käitumisele.

"Kui president hakkab Eesti Vabariigi sünnipäeval või emadepäeval või muul üritusel rääkima moraalist, siis tema enda moraal ei tohiks küsimusi tekitada," võtab Ladõnskaja oma etteheited kokku ja nendib, et kindlasti on presidendi afäärides kannatajaks ka tema tütar eelmisest abielust.

Ladõnskaja lubab Eesti Vabariigi aastapäeva tähistada, minnes Toompeale lipuheiskamisele ning osaledes Oleviste kirikus elu hammasrataste vahele jäänud inimestele kehakinnituse pakkumisel, ent "edevuse laadaks" ja "Kroonika müügipeoks" kujunenud presidendi vastuvõtt tema plaanidesse ei kuulu.

Evelin Ilves avaldab Viktoria Ladõnskajale austust.
Evelin Ilves avaldab Viktoria Ladõnskajale austust.