SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid. Foto: SAPTK

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid lükkab ümber Tarmo Jüristo väite nagu saaks SAPTK minna abielureferendumile vastu ligi miljoni euro vaba rahaga, nimetades seda täielikuks nonsenssiks, millel ei ole tõega vähimatki pistmist.

Eesti Ekspressile antud intervjuus väitis Jüristo, et on uurinud kodanikuühenduse Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) majandusaasta aruandeid, vaadanud töötajate arvu, arvutanud palgataset ja sihtasutuse vaba raha hulka.

Selle põhjal pakub ta, et SAPTK (mis abielureferendumil esindab Jah-positsiooni) võiks kevadele vastu minna ligi miljoni euro vaba rahaga. Tema sõnul on see lihtsalt võrdlus näitamaks, millistes suurusjärkudes opereeritakse.

SAPTKi juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on Jüristo väide, nagu saaks SAPTK minna abielureferendumile vastu ligi miljoni euro vaba rahaga, aga täielik nonsenss, millel ei ole tõega vähimatki pistmist.

Avaldame alljärgnevalt Vooglaiu sotsiaalmeediapostituse täies mahus:

"Ka Mikk Salu on kirjutanud Eesti Ekspressi loo sellest, kuidas Tarmo Jüristo tõmbab käima liberaalide ühingut, mille esimeseks suureks projektiks oleks abielu-referendumil EI-kampaania vedamine. Uudise alapealkirjaks on "OTSITAKSE TOETAJAID – VAJA ON RAHA JA PALJU". Huvitav, kas Eesti Ekspress tahaks tasuta reklaami korras teha samaväärse artikli ka sellest, et SAPTK otsib JAH-kampaaniaks ettevõtjatest toetajaid ning et vaja on raha ja palju? Ilmselt mitte, teadagi miks.

Mis puutub aga artiklis esitatud väitesse, nagu saaks SAPTK minna referendumile vastu ligi miljoni euro vaba rahaga, siis see see on TÄIELIK NONSENSS, millel ei ole tõega vähimatki pistmist. Ausalt öeldes oleksin arvanud, et end professionaalseks ajakirjanikuks pidav Mikk Salu sellist jaburust läbi ei lase, vaid teeb elementaarse pingutuse kontrollimaks fakte. Et seda teha, selleks piisanuks pilguheidust SAPTK majandusaasta aruandele, mis on avalikult kättesaadav.

Muidugi oleks see väga kena, kui mõni ettevõtja ilmuks välja ja ütleks, et ta tahaks JAH-kampaaniaks anda omalt poolt 1 000 000 või 750 000 või 500 000 eurot (mis oleks olukorra tõsidust ja olulisust arvestades igati kohane), aga mina pole kahjuks ühestki sellisest kuulnud – pole kuulnud isegi sellistest, kes tahaks välja käia 100 000 või 50 000 eurot.

Et midagi niisugust pole juhtunud, siis saame opereerida vaid väiketoetajate annetustega, millest kogunenud summad on Jüristo poolt nimetatust VÄGA PALJU väiksemad. Muidugi võinuksin seda kinnitada ka Jüristo alusetud spekulatsioonid avalikkuse ette lennutanud Mikk Salule, kui ta vaevunuks artikli avaldamise eel seda küsima."

Ka Mikk Salu on kirjutanud Eesti Ekspressi loo sellest, kuidas Tarmo Jüristo tõmbab käima liberaalide ühingut, mille…

Posted by Varro Vooglaid on Tuesday, November 10, 2020

Toimetas Martin Vaher