Hollandi idüll: puukingades lapsed tulpide ja tuuleveski taustal. Foto: Famveldman/Bigstockphoto.com

Nädal enne Hollandi valimisi esines peavoolu konservatiivide liider nõudmisega, et kõik kooliõpilased peavad laulma ja austama riigihümni.

Üleskutsega esinenud kristlike demokraatide liider Sybrand Buma on arvamusküsitluste valguses liberaalist peaministri Mark Rutte ja Vabaduspartei juhi Geert Wildersi järel kolmandal kohal, kirjutab Breitbart.

“Me tahame näha austust riigihümni vastu. Noori tuleb õpetada austama kuningat ja kuningannat,” ütles Buma ajalehele De Telegraaf.

“See pole üldse ilmne, et lapsed täna riigihümni selgeks õpivad. Omal ajal me õppisime hümni pähe. Ja kui seda lauldi, siis me tõusime püsti.”

Rahvusliku identiteedi jõuline kaitsekõne kõlab olukorras, kus peaminister Rutte on kirjutanud avaliku kirja, milles kutsus inimesi “üldiselt aktsepteeritud sündsusele” ning nõudis, et immigrandid “käituksid normaalselt.”

Ja ta lisas, et “kui teile siin sellel maal ei meeldi, siis lahkuge, hakake astuma!”

Peaministri tooni toetas sel nädalal tema erakonna parlamendiesindaja Anne Mulder, kes selgitas, et “normaalne on see, et sa käitud normaalselt. Et sa ei löö jalaga politseinikke, nagu.”

Ühtlasi ei eitanud Mulder, et nende erakond nõustub paljude Wildersi poliitiliste seisukohtadega.

Kuid ta täpsustas, et “suur erinevus meie ja Wildersi vahel on, et tema karjub… Aga meie lahendame probleeme, selle asemel, et karjuda. Küsimus on: “Kas minu maa on ikka veel minu maa?””