Lekitatud video Zuckerbergist. Foto: Project Veritas/kuvatõmmis

Facebooki asutaja Mark Zuckerberg hoiatas juulis töötajaid koroonavaktsiinide võimalike kõrvalmõjude eest. Kuigi mees on hiljem kahtlustest taganenud ja need ei näi olevat ka teaduslikult korrektsed, juhib video lekitanud Project Veritas tähelepanu, et reeglite võrdsel rakendamisel võiks Zuckerberg praegu saada iseenda platvormilt sääraste kahtluste avaldamise eest keelu, vahendab LifeSiteNews.

Juulikuisel videovestlusel töötajatega märkis Zuckerberg, et tahab jagada oma kahtlusi vaktsiinide kõrvalmõjude kohta. "Me ei tea, millised on pikaajalised mõjud, kui inimeste DNAd ja RNAd põhimõtteliselt muuta, kui nendesse kodeerida võimekus toota (viiruse) antikehi. Me ei tea, kas see tekitab hiljem teisi mutatsioone või riske," rääkis ta lekitatud videos.

Tegelikult ei muuda uudsed koroonavaktsiinid ehk nn mRNA vaktsiinid inimese DNAd. Kui vaktsiini RNA on inimese rakku jõudnud, suunab see rakke tootma vastavat antikeha, mida muidu toodaks nakatumise korral viirus ise.

Zuckerberg on ka hiljem oma kahtlustest taganenud. Novembris USA koroonavõitlust koordineeriva Anthony Fauciga peetud avalikus vestluses märkis ta, et on mõistnud, et vaktsiin inimese enda DNAd ega RNAd siiski ei modifitseeri.

Project Veritase juhi James O'Keefei sõnul on aga tähelepanuväärne, et Zuckerberg võiks praegu sarnaste kahtluste esitamise eest saada omaenda platvormilt keelu. "Tegelikult võib keelu saada ka minu video, kus ma sellest räägin. Kas see ei tundu veidi silmakirjalik?" küsis O'Keefe.

Toimetas Jaanus Vogelberg