Vabariiklaste tulistaja James Hodginson uulitsal vara ümberjaotamist taotlemas. Foto: Scanpix

USA meedia teatel oli eile hommikul vabariiklastest kongresmene tulistanud ja ühte neist raskelt haavanud James T. Hodginson (66) tuntud vägivaldse käitumise ning liberaalsete ja progressiivsete ideaalide pooldamise poolest.

Mulluste presidendivalimiste eel töötas Hodginson vabatahtlikuna sotsialistist senaatori Bernie Sandersi kampaania kordamineku nimel.

Hiljuti kirjutas Hodginson Facebookis, et "on aeg hävitada Trump & Co." Ühtlasi kuulus ta vabariikliku partei peatamisele (ingl. k. terminate) pühendatud Facebooki gruppi ning oli omaenda konto sidunud mitmete vasakäärmuslike rühmadega nagu "Ma vihkan Donald Trumpi" jms. (Loetelu USA nö staaride üleskutetest vägivallale Trumpi ja vabariiklaste vastu avaneb siit.)

Üheks tema lemmiksaateks oli The Rachel Maddow Show, mida edastab MSNBC.

Hodginsonil oli vabariiklastest kongresmenide pesapallitreeningul kümme minutit väldanud tulevahetus politseinikega, kes olid õnneks kohal tulenevalt raskelt puusa haavata saanud Steve Scalise'i kõrgest positsioonist esindajatekojas.

Kohalolijate sõnutsi võinuks ilma politseinike kohalviibimiseta toimuda massimõrv.

Scalise on haiglas ja tema seisund on kriitiline.

Kallaletungija sai tulevahetuses politseiga surma.

Kuula TruNewsi 20 minuti pikkust kommentaari, mis sisaldab muuhulgas audiot mööduja mobiiliga salvestatud tulevahetusest. (Video avaneb siit ja siit.)

Konservatiivse kommentaatori Ann Coulteri hinnangul võib "vastupanu" olla füüsiliselt alanud.

Ameerika kevad? Clinton kuulutas välja vastupanu