Punased nelgid Smuuli bareljeefi jalamil. Foto: erakogu

Kirjanik Andres Aule viis Juhan Smuuli bareljeefi juurde 9. mail punaseid nelke, soovides juhtida tähelepanu olukorrale, kus Tallinna vanalinnas ripub jätkuvalt auavaldus küüditamisel osalenud mehele ning eestlaste kollektiivses teadvuses on sassi minemas ohvri ja agressori mõisted.

Aule meenutab, et kirjanike liidu üldkogul ütles kirjanik Arvo Valton Smuuli bareljeefi põhjenduseks, et monumente ei pane keegi tähele. "Vahest aitavad punased lilled siiski märgata monumenti aukohal, kus see minu arvates ei peaks enam olema," kommenteeris Aule.

"Viisin Juhan Smuuli juurde nelgid Euroopa päeva puhul. Soovin sellega juhtida tähelepanu olukorrale, kus Tallinna vanalinnas ripub jätkuvalt auavaldus küüditamisel osalenud mehele ning eestlaste kollektiivses teadvuses on sassi minemas ohvri ja agressori mõisted," põhjendas kirjanik oma protestiaktsiooni.

Tallinna kirjanike liidu maja küljes paiknev Smuuli bareljeef ootab Euroopa päeva puhul märkamist ka teistelt kodanikelt, kellel ohvri ja agressori mõisted pole veel sassi läinud.

Toimetas Markus Järvi